دبیركل جمعیت هلال احمر:

ماموریت های امداد و نجات کوهستان 6 درصد رشد داشته است

ماموریت های امداد و نجات کوهستان 6 درصد رشد داشته است

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیرکل جمعیت هلال احمر از رشد 6 درصدی ماموریت های امداد و نجات کوهستان در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: بیشترین ماموریت های امداد و نجات در زمینه کوهستان در استان تهران انجام شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر؛ محمدحسن قوسیان مقدم، درباب حوادث کوهستان در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: در ۵ ماه نخست امسال ۱۳۳۱ عملیات امداد و نجات در ارتفاعات کشور انجام و ۱۰۵۸ نفر نجات داده شدند. در این عملیات ها ۴۲۷ مصدوم نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی اضافه کرد: همین طور در طول این مدت به ۱۲۴ نفر نیز بصورت سرپایی، خدمات درمانی ارائه شد. عملیات های جمعیت هلال احمر در زمینه کوهستان نسبت به زمان مشابه سال گذشته، با رشد ۶ درصدی همراه بوده است. در این میان تهران با ۱۹۷ ماموریت و اختصاص نزدیک به ۱۵ درصد از کل ماموریت ها به خود، در صدر استانهای کشور بوده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اشاره کرد: بعد از تهران، استان البرز با ۱۲۵ ماموریت کوهستان و اختصاص ۹ درصد از کل ماموریت های کشور به خود، در رده دوم قرار دارد و استان مازندران و فارس نیز در رده های بعدی قرار دارند.
قوسیان مقدم افزود: هلال احمر از ۱۵۹ مورد عملیات اطفای حریق جنگلها و مراتع نیز در طول این مدت پشتیبانی زمینی و هوایی کرده است. در این عرصه ماموریتی نیز ۱۴ نفر از مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند و به ۴۴ نفر از مصدومین نیز خدمات درمان سرپایی ارائه شده است. ماموریت های پشتیبانی جمعیت هلال احمر در اطفای حریق جنگلها نسبت به زمان مشابه سال قبل ۴۵ درصد کاهش داشته است.
سخنگوی جمعیت هلال احمر اشاره کرد: ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر در امتداد اطفای حریق جنگلها و مراتع ۲۰۸ ساعت پرواز داشته و ۱۱۰۱ نفر از عوامل امدادی را نیز به ارتفاعات منتقل کرده است. لازم به ذکر است که در این پروازها ۷۰ هزار و ۱۲۰ کیلوگرم تجهیزات امدادی نیز به محل آتش سوزی جنگلها منتقل شده و بیشتر ماموریت های پشتیبانی هلال احمر از اطفای حریق در استانهای فارس، کرمان و کهگیلویه بویراحمد بوده است.

۱۳۵۲


منبع:

1400/07/22
13:25:20
5.0 / 5
980
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین