توزیع کمک های بهداشتی و غذایی میان زلزله زدگان پاکستان

توزیع کمک های بهداشتی و غذایی میان زلزله زدگان پاکستان

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اقلام بهداشتی و غذایی را میان زلزله زدگان پاکستان توزیع کرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، بعد از زمین لرزه بامدادان پانزدهم مهرماه در پاکستان، تیم های امدادی وابسته به بیمارستان جام شفا جمهوری اسلامی ایران در شهر کویته، در کمترین ساعت به محل زمین لرزه اعزام شدند و فعالیت خودرا برای مساعدت با لطمه دیدگان شروع کردند.
پرسنل بیمارستان جام شفا شهر کویته در مرکز ایالت بلوچستان کشور پاکستان با حضور میدانی در منطقه هرنایی که مرکز زمین لرزه اخیر پاکستان بود، عملیات امدادرسانی برای مساعدت با لطمه دیدگان را شروع کردند.
در این عملیات امدادرسانی که به مدت پنج روز ادامه داشت، تیم هلال احمر بیش از ۸۶۰۰ نفر را مورد معاینه پزشکی قرار داد، همین طور در بین کودکان و زنان نیز اقلام مختلف دارویی، مواد غذایی و دیگر نیازهای اولیه شامل پتو و چادر تقسیم شد. تعدادی از بیماران و مصدومان زمین لرزه هرنایی توسط آمبولانس های هلال احمر بیمارستان جام شفا به شهر کویته که در فاصله ۲۱۰ کیلومتری از محل حادثه قرار دارد، منتقل و در بیمارستان ها بستری شدند.
تا امروز بیش از یک هزار بسته صابون، ۳ هزار بطری آب معدنی، ۲ تن روغن، ۳ تن برنج، ۵۰۰ جفت کفش، هزار بسته ضدعفونی کننده و ۵۸۰ تخته پتو میان زلزله زدگان توسط بیمارستان جام شفا جمهوری اسلامی ایران توزیع شده است.
بیمارستان جام شفا پاکستان سالانه کمک های امدادی، دارویی و درمانی از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دریافت می کند و همکاری بسیار نزدیکی با جمعیت هلال احمر دارد.
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین ﴿ریشتر﴾ بامدادان پنجشنبه ۱۵ مهرماه امسال مناطق مختلف در ایالت بلوچستان پاکستان را لرزاند.

1400/07/26
23:26:21
5.0 / 5
921
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین