نجات جان ۸۲ نفر در مأموریت های ساحلی هلال احمر

نجات جان ۸۲ نفر در مأموریت های ساحلی هلال احمر

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیرکل جمعیت هلال احمر از نجات جان ۸۲ نفر از شهروندان در مأموریت های ساحلی نیروهای این جمعیت در ۶ ماه نخست سالجاری اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم درمورد حوادث نیمه نخست سالجاری و امدادرسانی جمعیت هلال احمر به شهروندان حادثه دیده اظهار داشت: در ماه نخست سالجاری مجموعا جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، ۱۵ هزار و ۵۳۶ مأموریت انجام داد که ۲.۶ درصد در حوزه حوادث ساحلی و دریایی و ۲.۸ درصد در ارتباط با امدادرسانی در حوزه حوادث جوی بوده است.
وی اضافه کرد: در همین راستا به ۲۱ هزار و ۸۵۰ نفر از شهروندان صدمه دیده از سوانح جوی امدادرسانی شد که در چارچوب ۳۷۴ مأموریت امداد و نجات صورت گرفت. در این مأموریت ها به ۲ هزار و ۲۳۴ نفر هم اسکان اضطراری داده شد. عملیات های حوزه سوانح جوی نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۴۳.۶ درصدی همراه شده است.
قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری، بیشترین مأموریت های امدادی در حوزه حوادث جوی در استان هرمزگان انجام شد که منجر به امدادرسانی به ۵ هزار و ۱۸۷ نفر شد. بعد از هرمزگان، بیشترین مأموریت ها در کهگیلویه و بویراحمد، مازندران و کرمان انجام شد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به خدمات رسانی جمعیت هلال احمر به حوادث ساحلی و دریایی اظهار داشت: ۳۴۵ مأموریت در ۶ ماه نخست سال جاری در سواحل و رودخانه های کشور انجام شد که نسبت به مدت مشابه با کاهش سه درصدی همراه شده است. در این مأموریت ها جان ۸۲ نفر نجات داده شد و ۳۸ مصدوم هم به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی توضیح داد: استان مازندران ۱۸.۲ درصد از کل مأموریت های ساحلی را به خود اختصاص داد و در رتبه نخست کشور قرار گرفت. بعد از استان مازندران، استانهای گیلان و خوزستان قرار دارند که به ترتیب ۱۳.۳ و ۷.۲ درصد از کل مأموریت های ساحلی کشور را به خود اختصاص داده اند.
قوسیان مقدم ضمن اشاره به اینکه در آستانه آغاز فصل سرما در کشور قرار گرفته ایم، اظهار نمود: جمعیت هلال احمر همچون سنوات گذشته در آمادگی کامل به سر می برد تا در سوانح جوی احتمالی با تمام توان به مردم خدمت رسانی کند و در این حوزه از تمامی نیروهای امدادی استفاده خواهد شد تا فصل سرما بدون تبعات پشت سر گذاشته شود.منبع:

1400/07/30
12:17:48
5.0 / 5
731
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین