ورود ۶ میلیون دز واکسن کرونا به کشور

ورود ۶ میلیون دز واکسن کرونا به کشور

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: بیست ونهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از جانب این جمعیت حاوی ۶ میلیون دُز واکسن، امروز پنج شنبه؛ بیست و نهم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی با تکیه بر این که واردات واکسن همچنان ادامه دارد اظهار داشت: تلاش ها در وزارت بهداشت، وزارت امورخارجه و هلال احمر با نظارت معاون اول رئیس جمهور برای واردات واکسن به صورت مستمر ادامه دارد و نتیجه این تلاش ها ورود ۶ محموله به میزان ۳۶ میلیون دُز واکسن کرونا از نوع سینوفارم طی دو هفته توسط جمعیت هلال احمر به کشور بوده است.
وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در مجموع از اردیبهشت ماه تاکنون، ۸۸ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.
همتی با اشاره به اینکه به اندازه کافی واکسن سینوفارم وارد شده و نگرانی از این بابت وجود ندارد اظهار داشت: در مهرماه حدود ۴۲ میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کردیم و ظرف دو هفته آینده ۳۰ میلیون دُز دیگر واکسن سینوفارم وارد خواهیم کرد.
وی با بیان این که هلال احمر بنا به درخواست وزارت بهداشت واردات واکسن را ادامه می دهد، اظهار نمود: خوشبختانه تولیدات داخلی رشد خوب و امیدوار کننده ای دارد با این وجود جمعیت هلال احمر آمادگی دارد برپایه درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به میزانی که نیاز کشور باشد واکسن وارد کند.

1400/08/02
12:26:28
5.0 / 5
960
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین