قدردانی از عملکرد هلال احمر در دوران پاندمی کرونا

قدردانی از عملکرد هلال احمر در دوران پاندمی کرونا

اعضای شورایعالی جمعیت هلال احمر از عملکرد این جمعیت طی دو سال قبل و در شرایط پاندمی کرونا قدردانی کرد.


به گزارش از جمعیت هلال احمر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست با قدردانی از زحمات رئیس جمعیت بخصوص در پاندمی کرونا، دوره دو ساله مدیریت کریم همتی در هلال احمر را دوره ای خیلی سخت خواند که وی با موفقیت این جمعیت را اداره کرده است.
محسن منصوری استاندار تهران و نماینده رئیس جمهوری هم از مدیریت دو ساله دکتر همتی در شرایط خیلی سخت کرونا و تحریم ها تمجید کرد.
سردار غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیر عامل هم در این نشست هلال احمر را در درجه اول دستگاهی امدادی عنوان نمود و اضافه کرد: بیشترین تعامل هلال احمر باید در درجه اول با وزارت کشور و مدیریت بحران و پدافند غیر عامل باشد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هم اهلیت و امانتداری و راستگویی را از شاخصهای مهم در انتخاب کاندیدای اصلح برشمرد و استقلال هلال احمر را از ارکان مهمی دانست که همواره باید رعایت شود.
وی تصریح کرد: استقلال هلال احمر عامل مهمی در جذب کمک های مردمی و خدمات داوطلبانه در طول تاریخ این جمعیت بوده است.
در جلسه شورایعالی هلال احمر که شب گذشته(دوشنبه) برگزار شد، ۲۰ نفر از کاندیداها با حضور در جلسه به معرفی و عرضه برنامه های کارشناسی و دیدگاه های خود پرداختند.
این جلسه به مدت چهار ساعت ادامه داشت و بعد از شمارش آراء، پیرحسین کولیوند با کسب ۱۳ رای و محمد جعفریان با کسب ۸ رای بعنوان منتخبان شورا به رئیس جمهوری عرضه شدند.
طبق قسمت ۵ بند ب ماده ۱۰ قانون اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی، اعضای شورایعالی دو نفر کاندیدای واجد شرایط ریاست جمعیت را به رئیس جمهوری معرفی می کنند و رئیس جمهوری هم یک نفر از دو کاندیدای معرفی شده را بعنوان رئیس جمعیت هلال احمر کشور به مدت چهار سال منصوب می کند.منبع:

1400/08/12
12:15:58
5.0 / 5
882
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین