آخرین محموله واکسن خریداری شده توسط هلال احمر وارد کشور شد

آخرین محموله واکسن خریداری شده توسط هلال احمر وارد کشور شد

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به این که آخرین محموله واکسن کرونای خریداری شده وارد کشور شد، اظهار داشت: از آغاز سالجاری و بعد از صدور مجوز از جانب وزارت بهداشت، این جمعیت با واردات ۶ میلیون دُز واکسن، به تعهدات خود عمل کرده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی با بیان این خبر اضافه کرد: در مجموع جمعیت هلال احمر ۱۱۲ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن وارد کشور کرده است.
وی افزود: تمامی این زحمات و تلاش ها با هدف برداشته شدن باری از روی دوش نظام جمهوری اسلامی ایران و عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور تأمین واکسن از منابع قابل اعتماد، صورت گرفت؛ خوشبختانه به عمل به تعهدات تا حدود زیادی در کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا موفق عمل کردیم.
وی اضافه کرد: واردات واکسن تنها قسمتی از اقدامات جمعیت هلال احمر در جهت مقابله با کرونا بود و در حرکتی بزرگ، کنترل مرزهای کشور از اسفند سال ۹۹ هم توسط هلال احمر شروع شد و بالغ بر ۷۵۰ هزار نفر از مسافرینی که قصد ورود به کشور را داشتند، مورد پایش قرار گرفتند.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به سایر اقدامات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: علاوه بر کنترل مرزها، در زمینه پایش اماکن، بستری و درمان بیماران کرونایی و تزریق واکسن هم هلال احمر نقش آفرینی کرد و در بیشتر از ۲۰۰ مرکز تزریق واکسن، نیروهای هلال احمر به کار گرفته شدند تا روند تزریق واکسن تسریع شود و به کمک پروردگار موفق شدیم در واکسیناسیون بیشتر از ۴۰ درصد جمعیت کشور، همکاری نماییم.منبع:

1400/08/12
23:08:21
5.0 / 5
917
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین