مدیركل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شكایات وزارت بهداشت:

پانسمان بیماران پروانه ای مفقود نشده است

پانسمان بیماران پروانه ای مفقود نشده است

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت اظهار داشت: 71 هزار و 847 قطعه پانسمان تحویل شده و الان 14 هزار و 493 قطعه در انبار هیات امنای صرفه جویی ارزی موجود است که در صورت نیاز و درخواست، تحویل خانه ای بی خواهد شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رحیم نیا - مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه خریداری پانسمان های بیماران ای بی عملا تا سال ۹۹ توسط بنیاد برکت انجام و سپس با نظارت اداره کل تجهیزات پزشکی به هیات امنای صرفه جویی ارزی تحویل داده می شد، اظهار داشت: متاسفانه به دنبال تحریم های آمریکا از سال ۹۹ به بعد شرکت سوئدی که تولید کننده این پانسمان ها بود، اعلام نمود در ایران نمایندگی انحصاری ندارد و به سبب عدم امکان تهیه این پانسمان ها بیماران با مشکل مواجه گشتند و متاسفانه چند تن از مبتلایان فوت کردند.
وی افزود: پس از این موضوع، نمایندگی یونیسف در ایران وارد عمل و محموله حدود ۱.۱ میلیون یورویی وارد کشور کرد و پول این محموله را آلمان بعنوان کمک های بشردوستانه پرداخت کرد؛ محموله وارد شده ۱۳۷ پالت و به وزن ۶۵۵۰ کیلوگرم بود که وارد انبار هیات امنا شد.
۱۴ حواله از پانسمان های اهدایی به خانه "ای بی" شده تحویل داده شده است
رحیم نیا اشاره کرد: در خرداد ماه ۹۹ پانسمان های وارد شده توسط نمایندگان هیات امنا و مرکز مدیریت پیوند شمارش و طی یک صورت جلسه به معاون درمان و اداره کل تجهیزات اعلام گردید.
مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت با اشاره به این که تعدادکل پانسمان های وارد شده ۸۶ هزار و ۳۴۰ قطعه بود که ۱۴ حواله از این پانسمان ها تحویل خانه ای بی شده است، توضیح داد: ۷۱ هزار و ۸۴۷ قطعه تحویل شده و ۱۴ هزار و ۴۹۳ قطعه حالا در انبار هیات امنا موجود است که در صورت نیاز و درخواست تحویل خانه ای بی خواهد شد.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، او در آخر اشاره کرد: با آماری که اعلام کردم متوجه خواهید شد که هیچ اختلافی وجود ندارد و پانسمانی مفقود نشده است.
منبع:

1400/08/13
20:40:01
5.0 / 5
635
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین