استاندار تهران تأكید كرد

ضرورت تزریق دزسوم واکسن کرونابرای سنین بالای۶۰سال

ضرورت تزریق دزسوم واکسن کرونابرای سنین بالای۶۰سال

آزمایشگاه رادین: استاندار تهران بر لزوم پیگیری تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای 60 سال در استان تهران تاکید کرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار داشت: وقتی پدیده ای همچون شیوع کروناویروس حدود ۲۰ ماه درگیری را به وجود می آورد ممکنست خستگی و فرسودگی، عواملی باشد که ما را در مقابله با آن سست کند، به همین دلیل فلسفه تشکیل مستمر این جلسات این است که مراقبت ها را بیشتر نماییم و برنامه اجرائی که برای کنترل این مساله است سست نشود.
استاندار تهران اضافه کرد: بی شک سم مهلک، عادی انگاری است خصوصاً در روزهایی که در شیب نزولی بیماری قرار گرفتیم و سبب افزایش احتمال عادی انگاری و افزایش نگرانی ها است. البته از طرف دیگر استرس زایی بی جهت نیز لطمه زا است.
وی افزود: شیب آمار این بیماری نزولی است؛ پرسرعت نیست و ثابت است، این یعنی هشداری برای لزوم مراقبت و کنترل بیشتر. اساسا باید تشدید کنترل ها اتفاق بیفتد.
منصوری افزود: باید از همه دستگاهها در زمینه مقابله با کرونا صدایی واحد به گوش برسد. موردی در هفته پیش درباب بلیت هواپیما و قطار اعلام گردید که حتی واکنش وزیر کشور را نیز به همراه داشت. باید تصمیم گیری ها بصورت واحد اتفاق بیفتد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع تزریق دُز سوم واکسن اشاره نمود و اضافه کرد: تزریق دُز سوم مورد تاکید است و در ستاد مقابله با کرونای استان تهران نیز باید تاکید نماییم که هر تدبیری لازم است برای تزریق دُز سوم برای افراد بالای ۶۰ سال صورت گیرد چونکه بر طبق گزارش ها بیشتر فوت ها برای افراد بالای ۶۰ سال بوده پس باید دانشگاه های علوم پزشکی به جدیت این مساله را دنبال کنند.
وی به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان تهران اشاره نمود و اضافه کرد: باید تدابیری اتخاذ شود که برای اجرای این طرح منابع مالی تامین شود. ما هم اکنون در وضعیت آرامش صحبت می نماییم و از این آرامش، اجرای طرح اتفاق نمی افتد. باید هر چه زودتر شیوه اجرای این طرح نهایی شود و اقدامات لازم را شروع نماییم.
منصوری افزود: امروز در شورای ترافیک استان تهران درباب ترافیک وحشتناک تهران طی هفته های گذشته بحث و گفت و گو شد. مردم از این ترافیک اذیت می شوند البته عواملی همچون کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی در آن موثر است به گونه ای که قبل از شیوع ویروس کرونا روزانه چهار میلیون نفر از حمل و نقل عمومی استفاده می کردند و بعد از کرونا استفاده از حمل و نقل عمومی به یک میلیون نفر رسیده است. این اقدامی بود که توسط خود ما انجام شد اما از طرفی محدودیت های شبانه و بازگشایی مدارس همگی سبب تشدید ترافیک در تهران شده است.
وی تاکید کرد: از شروع آذر اجرای طرح ترافیک به ساعت قبلی بازمی گردد. درخواست دیگری که به ستاد ملی پیشنهاد داده ایم این است که محدودیت منع تردد شبانه حذف شود که البته باتوجه به وجود نگرانی درباب عادی انگاری ظاهرا فعلا این حذف انجام نخواهد شد اما می توانیم با دو ساعت تأخیر اجرای این محدودیت را شروع نماییم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع انتشار برخی اخبار غلط در فضای رسانه ای اشاره نمود و اضافه کرد: گاهی شاهد انتشار خبرهای غلط هستیم که تعدادی از آنها نیز با قصد و غرض انجام می شود و امنیت روانی مردم را به خطر می اندازد. هم اکنون کسی این فضا را رصد نمی کند پس از دانشگاه های علوم پزشکی می خواهیم که با رصد این فضا موارد را به ما منتقل کنند ما نیز به همراه ناجا با چنین مواردی برخورد خواهیم کرد.
وی افزود: واکسیناسیون دانش آموزی نیز از اهمیت به سزایی برخوردارست. از شروع آذر مقرر شده دانشگاه ها باز شوند و بازگشایی مدارس نیز درحال تکمیل است ودر حقیقت شهر درحال برگشت تدریجی به زندگی عادی است اما کلاس های درس ما گاهی ۲۰ یا ۳۰ نفر در آن حضور دارند پس نگران هستیم، در عین حال تعطیلی طولانی نیز عواقبی را در بردارد. باید توجه جدی بر حوزه واکسیناسیون دانش آموزی داشته باشیم. نمی توانیم اجبار نماییم اما باید بصورت تشویقی تزریق واکسن دانش آموزان را دنبال نماییم.
منصوری تاکید کرد: اگر بار دیگر کرونا تشدید شود ظرفیت های کشور تلف خواهد شد. هم اکنون در وضعیت خوبی هستیم، در وضعیت تثبیت و نزول قرار گرفته ایم اما اگر پس از تزریق واکسن وارد پیک دیگری شویم تبعات آن برای مردم به لحاظ روانی بسیار زیاد خواهد بود.
منبع:

1400/08/17
20:57:14
5.0 / 5
1057
تگهای خبر: آرامش , استرس , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین