رئیس جمعیت هلال احمر تاكید كرد:

آماده باش 100 درصدی هلال احمر برای مقابله با سوانح فصل سرما

آماده باش 100 درصدی هلال احمر برای مقابله با سوانح فصل سرما

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه این جمعیت از آغاز سالجاری تا ۱۷ آبان ماه به بیشتر از ۶۰ هزار شهروند متاثر از حوادث و سوانح مختلف امدادرسانی کرده، از آماده باش ۱۰۰ درصدی جمعیت هلال احمر جهت مقابله با سوانح فصل سرما اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی درمورد عملیات های امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آغاز سالجاری تا روز ۱۷ آبان اظهار داشت: با وجود همه سختی ها و موانع، جمعیت هلال احمر در همه لحظات در خط مقدم امدادرسانی به مردم در حوادث و سختی های مختلف بوده است و پرسنل خدوم این جمعیت با از جان گذشتگی توانسته اند جان خیلی از شهروندان را نجات دهند.
وی اضافه کرد: در همین راستا جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و نجات ۱۹ هزار و ۳۲۲ مأموریت را انجام داده و به ۶۰ هزار و ۳۴۳ نفر از متاثرین حوادث و سوانح مختلف خدمات عرضه کرده که شامل درمان سرپایی، انتقال به مراکز درمانی، رهاسازی و عملیات نجات فنی بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: از آغاز سال ۱۴۰۰ جمعیت هلال احمر ۱۰ هزار و ۲۱۸ نفر از مصدومین حوادث مختلف را از راه ناوگان هوایی و یا از راه زمینی و دریایی به مراکز درمانی منتقل کرده است و در این برهه زمانی از طرفی در تلاش بوده ایم تا با تجهیز پایگاه های امداد و نجات و تاسیس مراکز جدید، سرعت امدادرسانی را در این حوزه ارتقا دهیم.
همتی افزود: یکی از حوزه های سخت امدادرسانی، سوانح جاده ای است که در این عرصه با انجام ۱۰۹۹ عملیات نجات فنی نقش بسزایی در رهاسازی شهروندان گرفتار در وسایل نقلیه صدمه دیده داشته ایم.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به حوادث و سوانح مختلف رخ داده و تنوع زیاد وقوع بلایای طبیعی در کشور خاطرنشان کرد: یکی دیگر از خدمات مهمی که جمعیت هلال احمر از آغاز سالجاری به متاثرین حوادث و سوانح عرضه کرده است، اسکان اضطراری بوده که تا روز ۱۷ آبان به ۱۸ هزار و ۷۹۸ نفر از شهروندان در این عرصه با استفاده از تولیدات داخلی و محصولات ساخته شده در صنایع نساجی هلال خدمات عرضه شده است.
همتی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همچون سنوات گذشته در آماده باش ۱۰۰ درصدی قرار دارد تا در کنار مردم در سوانح و حوادث احتمالی فصل سرما حضور داشته باشد و در این حوزه از همه تجهیزات و نیروهای موجود بهره خواهیم گرفت تا کشور به سلامت از این سختی هم عبور کند.
منبع:

1400/08/18
21:21:16
5.0 / 5
938
تگهای خبر: امداد , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین