کرونا در جهان شیوع کووید در ۲۲۲ کشور و منطقه

کرونا در جهان شیوع کووید در ۲۲۲ کشور و منطقه

به گزارش آزمایشگاه رادین شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۵۲ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۱۴۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۹۵ هزار و ۶۸۳ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور ۲۲۸ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۴۲۹ نفر از مبتلایان کووید هم بهبود یافته اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۷.۶ میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۸۰ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۴ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۱۰ هزار و هند با بیشتر از ۴۶۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۷، ۶۹۳، ۵۱۶ ۷۸۰، ۷۷۵ ۲ هند ۳۴، ۴۱۴، ۱۸۶ ۴۶۲، ۶۹۰ ۳ برزیل ۲۱، ۹۲۶، ۵۲۶ ۶۱۰، ۳۲۳ ۴ انگلیس ۹، ۴۴۸، ۴۰۲ ۱۴۲، ۵۳۳ ۵ روسیه ۸، ۹۵۲، ۴۷۲ ۲۵۱، ۶۹۱ ۶ ترکیه ۸، ۳۴۰، ۳۲۲ ۷۲، ۹۱۰ ۷ فرانسه ۷، ۲۵۶، ۶۴۳ ۱۱۸، ۰۷۳ ۸ ایران ۶، ۰۱۹، ۹۴۷ ۱۲۷، ۸۰۹ ۹ آرژانتین ۵، ۳۰۲، ۴۴۵ ۱۱۶، ۲۰۹ ۱۰ اسپانیا ۵، ۰۴۲، ۸۰۳ ۸۷، ۶۴۷ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۵۱ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۴۰۲ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹ هزار و ۹۴۷ مبتلا شدن و ۱۲۷ هزار و ۸۰۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، آلمان، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/08/21
13:28:56
5.0 / 5
1038
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین