بیماران ۵ كشور به ایران می آیند

توسعه گردشگری سلامت با بخش خصوصی

توسعه گردشگری سلامت با بخش خصوصی

معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی ایران می گوید که با عنایت به بستر مناسب گردشگری سلامت، بیماران کشورهای همسایه می توانند در چارچوب توریسم سلامت به ایران سفر کنند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، در سالهای گذشته با عنایت به توسعه زیرساخت های بهداشتی تعداد زیادی از بیماران کشورهای همسایه برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر کردند.
در کنار درآمد حاصل از سفر این افراد ایجاد بستری برای افزایش تعداد بیمارانی که ایران را بعنوان کشور مقصد گردشگری انتخاب می کنند یکی از برنامه هایی بوده که دولت وبخش خصوصی اجرای آنرا در دستور کار قرار داده اند.
محمدرضا کرباسی معاون بین الملل اتاق بازرگانی ایران در نشست هماهنگی پنجمین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای اسلامی از توان بخش خصوصی برای عرضه خدمات گردشگری سلامت به مسافران خارجی اطلاع داد و اعلام نمود که برای یک دوره پنج ساله ایران توانسته رشد بسیار خوبی را در این عرصه ثبت کند اما بعد از آن این روند با افت روبرو شده است.
به نقل از ایشان، از سال ۱۳۹۳ و همزمان با افزایش اختلافات سیاسی میان ایران و عربستان سعودی برگزاری کنفرانس های سلامت از جانب اتاق بازرگانی متوقف گردید، چونکه خطر برخی شیطنت ها و مشکلات اجرایی وجود داشت.
معاون بین الملل اتاق بازرگانی ایران افزود: امروز که خوشبختانه نشانه هایی از بازگشت همکاری ها میان ایران و عربستان سعودی مشاهده می شود و فضای منطقه آرام تر شده امکان آنکه یک سند جدید تنظیم شود و پنجمین کنفرانس گردشگری سلامت برگزار گردد وجود خواهد داشت.
کرباسی با اشاره به اینکه مقامات اتاق بازرگانی در جریان دیدار با مقامات کشورهای همسایه به ظرفیت ایران در گردشگری سلامت اشاره داشته اند، توضیح داد: ما باید در این عرصه کشورهای همسایه را در اولویت قرار دهیم و با ایجاد دفاتر انجمن گردشگری سلامت در کشورهای همسایه مقامات حضور شهروندان این کشورها در ایران را فراهم نماییم.
وی تصریح کرد: تاجیکستان، افغانستان، عمان، جمهوری آذربایجان و عراق بعنوان کشورهای هدف اولیه ایران در این حوزه مطرح هستند و در گام های بعدی امکان استفاده از ظرفیت سایر کشورها هم وجود خواهد داشت.
منبع:

5.0 / <5
1074
1400/08/22
11:14:39
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , سلامت
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین