برگزاری مسابقه نمایش عروسکی مهریاد هلال احمر

برگزاری مسابقه نمایش عروسکی مهریاد هلال احمر

مسابقه نمایش عروسکی مهریاد (آموزش و یادگیری، مهرورزی و امداد) در دو سطح استانی و کشوری و در دو گروه سنی ۴ تا ۸ سال و ۸ تا ۱۲ سال از جانب سازمان جوانان هلال احمر درحال اجراست.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر؛ در این مسابقه از کودکان خواسته شده تا با استفاده از عروسک های خانگی، دست ساز و یا هر عروسک دیگری که در دسترس دارند، نمایشی با موضوعات بشردوستی (همدلی و همدردی با دیگران، مهرورزی) و امدادی (آشنایی با کیف کمک های اولیه، تلفن های امدادی و وسایل نقلیه امدادی (آمبولانس، بالگرد و...) اجرا کرده و از این اجرای نمایشی تصویربرداری و به جمعیت هلال احمر استان خود ارسال نمایند.
بنا بر این گزارش، این دوره از مسابقات با هدف نهادینه کردن مفاهیمی چون؛ گسترش صلح و دوستی، یاری رساندن به دردمندان، امدادرسانی به صدمه دیدگان، بشردوستی، مهرورزی، فداکاری و ایثار در کودکان و نوجوانان طراحی و درحال اجراست. به کارگیری بازی و هنر بعنوان سرگرمی و نمایش عروسکی بعنوان بخشی از هنر، یکی از بهترین و موفق ترین روش های کمک آموزشی در جهت رشد خلاقیت و پرورش استعدادهای کودکان نقش قابل ملاحظه ای دارد. ازاین رو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای نیل به اهداف بشردوستانه و با عنایت به لزوم نهادینه سازی فرهنگ صلح و بشردوستی در بین کودکان و نوجوانان از مسابقه عروسکی "مهریاد" بعنوان ابزاری فعال و پویا جهت یادگیری بهره برده است.
همچنین بعد از اتمام مهلت ارسال آثار (پایان آبان ماه ۱۴۰۰)، در مرحله ارزیابی استانی به هشت نفر از صاحبان این آثار، جوایز و لوح تقدیر به امضاء مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اهداء شده و چهار اثر برتر استان جهت رقابت در میان بهترین آثار در سطح کشور مورد داوری، بازنگری و بررسی و در نهایت انتخاب معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان قرار خواهند گرفت.


منبع:

1400/08/23
10:06:29
5.0 / 5
1209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین