دستیابی به فن آوری تولید زخم پوش های نوین توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی

دستیابی به فن آوری تولید زخم پوش های نوین توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی

رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از موفقیت این سازمان در تولید زخم پوش های نوین بعد از کوشش های چندساله پژوهشگران پژوهشکده تکنولوژی های جدید زخم و ترمیم بافت یارا آگاهی داد.


دکتر مسعود حبیبی، رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه هم اکنون نزدیک به شش میلیون نفر در ایران مبتلا به دیابت اند که تا ۱۰ سال آینده این رقم به بالای ۹ میلیون نفر خواهد رسید به ایسنا اظهار داشت: برمبنای ارزیابی های صورت گرفته، سالانه بیش از ۴ درصد از این بیماران به زخم دیابتی مبتلا می شوند.
وی ادامه داد: میانگین هزینه درمان برای افراد مبتلا به زخم پای دیابتی غیرحاد در سال ۹۹ بین چهار تا پنج میلیون تومان ارزیابی شده است و باتوجه به تعداد زیاد مبتلایان سالی ۱۲۰۰ میلیارد تومان هزینه به بخش سلامت تحمیل می کند که قسمتی از این هزینه ها صرف تهیه پانسمان مناسب درمان این نوع زخم ها می شود.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با تاکید بر اثرگذاری بیشتر پانسمان های نوین نسبت به پانسمان های سنتی در بهبود زخم اظهار داشت: جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با همکاری سایر واحدهای فناور جهاد دانشگاهی و با هدف پاسخگویی به نیازهای افراد مبتلا به زخم و همین طور کمک به صرفه جویی در خروج ارز از کشور، در سالهای اخیر به حوزه تولید زخم پوش ها ورود پیدا کرده و با تلاش محققین به فن آوری تولید پانسمان های نوین در زمینه درمان و ترمیم زخم دست یافته ایم.
وی با اعلان اینکه سه زخم پوش جهاد دانشگاهی در مرحله تولید آزمایشگاهی قرار دارد اظهار داشت: برای تولید سه زخم پوش جاذب فوم، زخم پوش سوپر جاذب آلژینات و زخم پوش سوپر جاذب هیدروفایبر موافقت اصولی تشکیل پرونده تولید از اداره کل تجهیزات پزشکی گرفتن شده است تا در ادامه و در راه تجاری سازی، این محصولات مطابق با استانداردهای لازم با کسب پروانه تولید به بازار عرضه شوند.
رییس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در آخر اشاره کرد: پیش بینی می شود در صورت تحقق تولید باکیفیت این سه محصول، ضمن گره گشایی از معضل بیماران مبتلا به زخم های مزمن و حاد، با جلوگیری خروج ارز از کشور، گام های موثری بمنظور صرفه جویی ارزی برای تامین این محصولات در کشور صورت بگیرد.1400/08/24
23:34:32
5.0 / 5
971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین