محلات زرد شد!

پشت پا به وضعیت سفید

پشت پا به وضعیت سفید

به گزارش آزمایشگاه رادین مركزی شهرستان محلات به لحاظ شیوع كرونا و مبتلا شدن به این بیماری در وضعیت اخطار و زرد قرار گرفت.


اوایل خردادماه بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر از وضعیت سفید در شهرستان محلات داد، اما مسلما رسیدن به وضعیت سفید به مفهوم به انتها رسیدن بیماری نیست و این جمله امروز که وضعیت محلات باردیگر رو به رنگی شدن گذاشت اثبات شد.
محلات با جمعیت ۵۵ هزار نفری اش به وضعیت سفیدش پشت پا زد و امروز وضعیت کرونایی اش زرد است، رنگی که رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از جانب مردم را جار می زند.
فرماندار محلات در گفتگو با ایسنا در این خصوص اظهار داشت: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، این شهرستان هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد و برای اعمال محدودیت هم تابع تصمیمات قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی هستیم.
حسن قمری با اشاره به ممنوعیت اعمال شده برای برگزاری مراسم های ترحیم و عروسی، بیان نمود: هم اکنون درمورد برگزاری مراسم ختم در مساجد ممنوعیت کامل لحاظ شده است، مراسم های عروسی کاملا کنسل شده و همه واحدهای صنعتی و صنفی شهرستان هم ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و به صورت مکرر شرایط سرکشی و نظارت می شود.
وی در مورد تعطیل شدن آرامستان شهرهای محلات اظهار نمود: تصمیم قرارگاه در خصوص تعطیلی و پیشگیری از ورود شهروندان به آرامستان های سه شهر بزرگ استان بود. در محلات به علت اینکه آرامستان محصور نیست و امکان بستن درب آن وجود ندارد شاهد حضور مردم در آرامستان بخصوص در شب های جمعه هستیم که بر استفاده آنها از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید می شود.
قمری اضافه کرد: هم اکنون استفاده از ماسک در اماکن دولتی و عمومی الزامی است، ضدعفونی اماکن عمومی و ناوگان حمل و نقل عمومی مستمرا انجام می شود و لازم است که مردم حتما نسبت به رعایت پروتکل ها اقدام نمایند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات هم در مورد آخرین وضعیت سیستم بهداشت و درمان شهرستان به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون یک بخش ۵۳ تخته بیمارستان امام خمینی(ره) محلات به بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافته که حدود ۲۰ تا ۲۵ تخت آن پر است.
دکتر نامغ بیان نمود: وضعیت شهرستان زرد است و به مانند دیگر نقاط کشور وضعیت مناسبی از لحاظ انتشار کرونا ندارد. در این شرایط مردم باید نسبت به رعایت پروتکل ها جدیت بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه در ماه های اخیر برخی از پرسنل بخش کرونای بیمارستان محلات هم مبتلا شدند که خوشبختانه بهبود یافتند، اظهار داشت: هم اکنون در بخش کرونای بیمارستان ۱۴ نفر مشغول خدمات رسانی هستند ولی با این وجود با کمبود پرستار مواجه هستیم، البته مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک در حال رایزنی جهت تأمین نیرو برای این شهرستان است.
منبع:

1399/04/29
23:20:58
5.0 / 5
2131
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین