رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خواستار شد؛

وزارت آموزش و پرورش نام شهید لندی را ماندگار کند

وزارت آموزش و پرورش نام شهید لندی را ماندگار کند

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش یاد و نام ˮعلی لندیˮ دانش آموز شهید خوزستانی را ماندگار کند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا دکتر محمد گلفشان روز چهارشنبه در آیین پایانی اولین شعرواره ملی بشر دوستی، و نیز گرامیداشت سالروز آزادسازی سوسنگرد(۲۶ آبان سال ۵۹)، در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: شهید لندی عضو و داوطلب جمعیت هلال احمر بود که با ایثار و جانفشانی که انجام داد نام خودرا تاریخی کرد.
وی با اعلان اینکه تمام اعضا و داوطلبان هلال احمر دارای چنین روحیه بزرگ و انسان دوستی که لندی آنرا به نمایش گذاشت هستند اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش می تواند با انتشار مطالبی درباب ایثارگری بزرگ شهید لندی در کتاب های درستی نام این شهید را زنده نگه دارد.
گلفشان درباره برگزاری این شعرواره هم اظهار داشت: این شعرواره از طرف دانشجویان دانشگاه آزاد دزفول پیشنهاد داده شد و آغاز شد و امسال اولین شعرواره ملی بشردوستی انجام شد که در سالهای بعد توسعه خواهد یافت.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بر برگزاری شب شعر و شعرخوانی با موضوع بشردوستی اصرار کرد.
وی افزود: کودکان و نوجوانان امروز در بعضی بازی های کامپیوتری، خشونت را فرا می گیرند که اهل قلم و فرهیختگان برای ایجاد جاذبه در زمینه ادب و فرهنگ و تغییر این رویه در میان این قشر باید بیشتر فعالیت کنند.
گلفشان با اعلان اینکه با نظم دادن به واژه ها و سرودن شعر و رساندن پیام های مهم اجتماعی و فرهنگی می توان به بشریت خدمت کرد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب شعر را ثروت ملی می داند و امید است که شعرا نسبت به این مساله مهم تمرکز و توجه بیشتری داشته باشند.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، ائمه اطهار(ع) را الگوی بشردوستی در جهان نام برد و اضافه کرد: این الگوهای بشر دوستی هیچ وقت در دنیا دیده نشده و نخواهد شد.
وی ایرانیها را نماد نوع دوستی در دنیا دانست و اظهار داشت: مردم ایران در دوران کرونا کارهای خیرخواهانه و کمک هایی زیادی داشتند که در هیچ جای دنیا دیده نشد.
گلفشان اضافه کرد: جمعیت هلال احمر سه هزار موضوع آموزشی درباب کرونا را برای آگاهی مردم نشر داده است و در بحث لطمه های اجتماعی نیز نیاز به تهیه و تولید محتواهای آموزشی است.
علی لندی نوجوان ایذه ای روز ۱۸ شهریور امسال بعد از وقوع آتش سوزی در خانه همسایه، برای نجات ۲ زن میانسال و سالخورده به آتش زد که بعد از چند روز بستری در بیمارستان جان خودرا از دست داد.
در اولین شعرواره ملی بشردوستی به میزبانی خوزستان، تعدادی از مسئولان کشوری و استانی، داوطلبان جمعیت هلال احمر، و شعرایی از مناطق مختلف کشور حضور داشتند.


منبع:

1400/08/28
14:01:38
5.0 / 5
1052
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین