برنامه سوئیس برای کنترل افزایش موارد مبتلا شدن به کووید۱۹

برنامه سوئیس برای کنترل افزایش موارد مبتلا شدن به کووید۱۹

به گزارش آزمایشگاه رادین دولت سوئیس روز گذشته (جمعه) اعلام نمود که این کشور به منظور کنترل افزایش موارد مبتلا شدن به کووید۱۹ که این روزها سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور را تهدید می کند، بازگرداندن محدودهای نسبی کرونایی را در نظر دارد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، به قول مقامات سوئیس، یکی از طرح های پیشنهادیِ در دست بررسی این است که برای ورود به خیلی از اماکن سرپوشیده افراد باید گواهی واکسیناسیون یا بهبود از بیماری را ارائه نمایند و واکسینه نشده ها حتی در صورت عرضه تست منفی کووید هم اجازه ورود به این مکان ها را نخواهند داشت.
همینطور حتی افراد واکسینه شده هم می بایست برای ورود به اماکن عمومی که ماسک کمتر در آنها استفاده می شود مانند رستوران ها و اماکن ورزشی، نتیجه آزمایش منفی کووید۱۹ خویش را عرضه کنند.
بر مبنای پیشنهادی دیگر، این کشور احیانا بخش های سرپوشیده رستوران ها، کافی شاپ ها و باشگاه های ورزشی را بسته اعلام نموده اما به فروشگاه های روباز، آرایشگاه ها، بانکها و اداره پست اجازه فعالیت خواهد داد.
به قول مقامات محلی، رایزنی ها در مورد اعمال قرنطینه محدود کرونایی در این کشور تا تاریخ ۱۴ دسامبر سالجاری میلادی (۲۰۲۱) ادامه خواهد داشت.
سوئیس در ایام اخیر کوشیده است تا فعالیتهای عمومی را بدون اعمال یک قرنطینه کرونایی دیگر محدود کند.
سوئیس و لیختن اشتاین بیشتر از ۱.۱ میلیون مورد مبتلا شدن به کووید۱۹ و بیشتر از ۱۱ هزار مرگ و میر ناشی از عوارض مبتلا شدن به این بیماری را از زمان شروع همه گیری کرونا به ثبت رسانده اند.
بر مبنای آمارهای رسمی، از هر سه مقیم سوئیسی، دو نفر به صورت کامل واکسینه شده اند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری رویترز، بیشتر از ۸۰ درصد تخت های بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های این کشور اشغال شده است.1400/09/20
15:49:32
5.0 / 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین