آمار جهانی کرونا ابتلای بیش از 272 میلیون نفر به کووید-19

آمار جهانی کرونا ابتلای بیش از 272 میلیون نفر به کووید-19

آزمایشگاه رادین: مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 272 میلیون و 490 هزار و 76 نفر رسیده است. مرگ پنج میلیون و 345 هزار و 829 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 244 میلیون و 869 هزار و 430 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همین طور با بیش از ۵۱.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۷ هزار و هند با بیش از ۴۷۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۱، ۲۹۰، ۹۷۹ ۸۲۳، ۳۹۰ ۲ هند ۳۴، ۷۱۸، ۶۶۹ ۴۷۶، ۴۷۸ ۳ برزیل ۲۲، ۲۰۱، ۲۲۱ ۶۱۷، ۳۴۸ ۴ انگلیس ۱۱، ۰۱۰، ۲۸۶ ۱۴۶، ۷۹۱ ۵ روسیه ۱۰، ۱۰۳، ۱۶۰ ۲۹۲، ۸۹۱ ۶ ترکیه ۹، ۱۰۰، ۳۲۴ ۷۹، ۶۹۶ ۷ فرانسه ۸، ۳۹۹، ۸۴۶ ۱۲۰، ۹۸۳ ۸ آلمان ۶، ۶۵۶، ۱۶۱ ۱۰۷، ۶۷۵ ۹ ایران ۶، ۱۶۲، ۹۵۴ ۱۳۰، ۸۸۳ ۱۰ اسپانیا ۵، ۳۹۳، ۲۶۸ ۸۸، ۶۱۹ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۹۲ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۱ میلیون و ۱۰ هزار و ۲۸۶ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۵۴ مبتلاشدن و ۱۳۰ هزار و ۸۸۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/09/25
11:10:21
5.0 / 5
840
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین