شرط بقای نخستین صندوق پشتیبانی از صنایع فرهنگی

شرط بقای نخستین صندوق پشتیبانی از صنایع فرهنگی

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اهمیت راه اندازی صندوق های جسورانه برای پشتیبانی از طرح های نوآورانه اظهار داشت: صندوق سپهر یکم در صورت عملکرد درست می تواند دومین و سومین صندوق خودرا راه اندازی کند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا دکتر علی ناظمی امروز در نشست تشریح فعالیت ها و حوزه های سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، ایجاد صندوق های خطرپذیر را اتفاق مهم و ظرفیت بی نظیر در اکوسیستم نوآوری کشور توصیف کرد و اضافه کرد: این توصیف نه به سبب این که صندوق های خطرپذیر ابزار بی نقصی برای تامین مالی اکوسیستم نوآوری هستند، بلکه به آن دلیل که ما چاره ای نداریم جز این که از صندوق های بورسی برای تامین مالی این اکوسیستم بهره ببریم.
وی با اعلان اینکه سایر ابزارهای تامین مالی پیچیدگی هایی را ایجاد خواهند کرد، افزود: نخستین صندوق جسورانه از سال ۹۵ شروع به کار کرد و این صندوق ها همه بازیگران اکوسیستم نوآوری را دور هم جمع خواهند کرد و امکان پشتیبانی از همه طرح های نوآورانه و خلاق را فراهم خواهند کرد.
ناظمی با اشاره به چالش های پشتیبانی از طرح های حوزه های فرهنگی، اشاره کرد: با بهره گیری از ابزارهای متنوع مالی بازیگرانی در آن جمع خواهد شد که کمک خواهند کرد تا جریان نقدینگی این صندوق ها به سمت صنایع خلاق و فرهنگی هدایت شوند.
معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اهمیت VC ها در دنیا با تاکید بر این که میزان سرمایه گذاری خطر پذیر در جهان ۱۰ برابر شده است، اظهار نمود: کمترین مشکل ما در اکوسیستم نوآوری تامین مالی و بزرگتری چالش تامین محیط کسب وکار است.
وی به راه اندازی صندوق سپهر یکم برای پشتیبانی از صنایع خلاق و فرهنگی اشاره نمود و تصریح کرد: عملکرد مناسب این صندوق می تواند در راه اندازی صندوق سپهر دوم و سوم مؤثر باشد و در صورت عملکرد ضعیف، این صندوق از بین خواهد رفت.1400/09/29
10:27:03
5.0 / 5
1006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین