کشف ۱۰۰ میلیون داروی کمیاب احتکار شده در شمال تهران

کشف ۱۰۰ میلیون داروی کمیاب احتکار شده در شمال تهران

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف دو انبار بزرگ احتکار دارو با بیشتر از ۱۰۰ میلیون عدد انواع دارو در خیابان پاسداران اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، سرهنگ پیام کاویانی ضمن اشاره به کشف این دو انبار احتکار دارو به تشریح جزئیات عملیات ماموران پلیس در این عرصه پرداخت و اظهار داشت: مدتی قبل خبری در خصوص دپو و نگهداری تعداد قابل توجهی داروی کمیاب و خاص در اختیار پلیس امنیت قرار گرفته و در جریان آن ماموران این پلیس بررسی های اولیه برای راستی آزمایی از صحت آنرا در دستور کار خود قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه صحت گزارش دریافتی از جانب ماموران تایید شد، اظهارکرد: در همین راستا هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم برای انجام عملیات دریافت شد.
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت ضمن اشاره به انجام عملیات از جانب ماموران اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت در عملیاتی همزمان به این دو انبار رفته و مجموعا بیشتر از ۱۰۰ میلیون عدد داروی کمیاب و خاص را که بعضی از آنها به تازگی با افزایش چندبرابر قیمت در بازار هم روبه رو شده بودند، کشف و ضبط کردند.
کاویانی درباره ارزش ریالی این داروهای احتکار شده هم اظهار داشت: کارشناسان ارزش ریالی این اقلام را دست کم ۶۵ میلیاردریال اعلام نمودند.
وی درباره شیوه تهیه و احتکار این داروها نیزگفت: در تحقیقات اولیه مشخص شد که با تهیه عامل های جعلی مبادرت به تهیه دارو و احتکار آن کرده اند که البته تحقیقات تکمیلی در این خصوص در حال انجام می باشد.
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به اینکه مالکان هر دو انبار دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، اظهار داشت: تحقیقات و بازجویی از این افراد برای شناسایی و دستگیری دیگر افراد در رابطه با این پرونده در دستور کار قرار دارد. همینطور محل مذکور هم پلمب شده و داروها به وزارت بهداشت تحویل داده شد.1400/10/11
16:41:05
5.0 / 5
830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین