انتقال ۶ هزار عضو آموزش دیده به سازمان امداد ونجات

انتقال ۶ هزار عضو آموزش دیده به سازمان امداد ونجات

آزمایشگاه رادین: مدیر تیم های عملیات سازمان امداد ونجات با اعلان اینکه 6 هزار عضو آموزش دیده حائزشرایط سازمان جوانان و داوطلبان به سازمان امداد ونجات منتقل خواهند شد، از تحلیف 1652 عضو جوان و داوطلب به سازمان امداد و نجات آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، مرتضی مرادی پور درباب مراسم تحلیف اعضای داوطلب جوان به حوزه امداد و نجات اظهار داشت: اعضای داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر بعد از سپری کردن دوره های تخصصی، می توانند وارد عرصه امدادرسانی شده و به شهروندان خدمت کنند. در امتداد ورود به این عرصه یا باید عضو سازمان جوانان و یا عضو سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر شوند.
وی اضافه کرد: با همکاری این دو سازمان سامانه ای تحت عنوان «ساجد» طراحی شده که متقاضیان برای عضویت در سازمان جوانان یا داوطلبان باید از این طریق اقدام نمایند.
مرادی پور اشاره کرد: بعد از این ثبت نام است که متقاضیان می توانند در دوره های تخصصی شامل کمک های اولیه، آشنایی با مفاهیم پایه داوطلبی و دوره آمادگی در مقابل مخاطرات شرکت نمایند. بعد از طی این دوره ها باید در حوزه جوانان و اقدامات بشردوستانه مفاهیمی را بصورت تجربی فراگیرند تا با ساختار جمعیت هلال احمر آشنا گردند.
وی افزود: بعد از طی این مراحل و تایید سازمان جوانان، می توان درخواست داد تا در سازمان امداد و نجات به کار گرفته شوند. در همین راستا از سامانه ساجد به سامانه امدادیار منتقل می شوند که از آن تحت عنوان تحلیف جوانان و داوطلبان به سازمان امداد و نجات یاد می شود.
مدیر تیم های عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اشاره کرد: امروز با همکاری سازمان جوانان مراسم تحلیف برگزار و قرار شد تا ۶ هزار عضو آموزش دیده حائزشرایط جوانان و داوطلبان به سازمان امداد و نجات منتقل شوند که تا به امروز ۱۶۵۲ عضو جوان به امداد و نجات منتقل شده و سایر اعضا نیز بعد از انجام امور، در قالب امدادیار به کار گرفته خواهند شد.منبع:

1400/10/12
22:54:17
5.0 / 5
925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین