دكتر زالی:

شهید سلیمانی هیچگاه از متن مردم جدا نشد

شهید سلیمانی هیچگاه از متن مردم جدا نشد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شهید سلیمانی را الگویی بی بدیل و متوکل واقعی به ذات اقدس الهی توصیف کرد و اظهار داشت: شهید سلیمانی همواره در بین توده مردم بود و از متن مردم جدا نشد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که با حضور تعدادی از مسؤلان برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه شهید سلیمانی ایجاد کننده مکتب نوین جهانی است، اظهار نمود: مهر تایید ایجاد این مکتب جهانی با نام سردار سلیمانی به دست رهبر معظم انقلاب اسلامی تایید شده است.
وی ادامه داد: امروز در هیچ نقطه ای از جهان از شهید سلیمانی بعنوان شخصیتی حقیقی یاد نمی گردد بلکه از مکتبی که بنیانگزار آن هستند نام برده می شود و از شخصیت ایشان الگو برداری می شود.
وی تصریح کرد: سرمنشاء مکتب شهید سلیمانی مملو از صفات، خصائص و فضایل انسانی است که باید این رئوس را با استفاده از ظرفیت های بالای شخصیت ایشان برای نسل جوان تبیین نماییم.
رئیس دانشگاه ضمن یادآوری رشادت های شهید سردار سلیمانی در دوران مقدس ایشان را ستاره درخشان در دفاع مقدس و فردی دارای نبوغ بالای نظامی توصیف کرد.
دکتر زالی ضمن اشاره به حضور پررنگ شهید سلیمانی در مقاطع مختلف حساس نظامی و دیپلماسی کشور به یادآوری دلاورمردی های وی در نبرد با داعش، رفع مشکلات نظامی و منطقه ای جنوب شرق کشور و دوران دفاع مقدس پرداخت و افزود: یکی از نتایج قریب به چهار دهه زحمت، مرارت و سخت کوشی سردار سلیمانی در جبهه های مختلف، نبوغ بالای نظامی ایشان است، نبوغی که کشور و منطقه را بارها و بارها از دشمنان در امان نگه داشت.
وی افزود: شجاعت، نبوغ، سلحشوری، ابتکار عمل، خلاقیت و برنامه ریزی دقیق و به هنگام شهید سلیمانی موجبات پیروزی های مکرر در منطقه را رقم زد.
اتصال با مردم؛ رمز جاودانگی
رئیس دانشگاه در بخش دیگری از این مراسم با بیان اینکه شهیدسلیمانی گرانیگاه محشور شدن با مردم و اکسیر محبوبیت است تصریح کرد: رمز اصلی تبدیل شدن شهید سلیمانی به سردار دلها و قرار گیری بر مدار جاودانگی اتصال با مردم است.
رئیس دانشگاه ضمن اشاره به این مورد که رهبر معظم انقلاب در مراسم اعطای نشان عالی ذوالفقار به سرلشکر قاسم سلیمانی برای این سردار اسلام دعای شهادت کردند تصریح کرد: در دعای ویژه مقام معظم رهبری برای این سردار والا مقام سعادت دنیوی و شهادت و نیک فرجامی موج می زند چون که بهشت پاداشی برای مجاهدت های این سردار دلهاست.
وی درادامه شخصیت چند بعدی و مثال زدنی سردار سلیمانی را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: ایشان در واقع درمواضع نظامی و دیپلماتیک فردی قدرتمند بودند، شخصیت ایشان نمونه بارزی از تلاقی میدان و دیپلماتیک بود.
رئیس دانشگاه در خاتمه ابراز امیدواری کرد که شخصیت و مکتب سردار سلیمانی مورد تاسی نسل جوان قرار گیرد.
در بخش دیگری از این مراسم سردار علی فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در وصف شهید سلیمانی تعابیر و عبارات احساسی، حماسی و مدیریتی در ابعاد مختلفی گفته شده است، اظهار داشت: شهید سلیمانی و شهدای همراه ایشان در پیاده سازی آنچه که امامین انقلاب اسلامی از قرآن و عترت برداشت کرده بودند احساس تکلیف می کردند.
وی خاطرنشان کرد: خداوند در میدان عمل توفیق بزرگی را به سردار سلیمانی عطا کرد.
وی ضمن اشاره به دوستی دیرینه خود با سردار سلیمانی به بیان خاطراتی از وی در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: در دفاع از حرمین شریفین آل الله شرایط و مقدورات ما بسیار متفاوت با آن چیزی بود که دشمن با حمایت مستکبرین به صحنه آورد.
ایستادگی با لشکر مستضعفین در مقابل مستکبرین
سردار فضلی تصریح کرد: شهید سلیمانی با لشکر مستضعفین در مقابل مستکبرین ایستادگی کرد.
وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در دفاع از مظلومان و مردم بلاد اسلامی قلب ها را تسخیر کرد، خاطرنشان کرد: بسیاری از سربازان حتی با یکدیگر همزبان هم نبودند.
سردار فضلی تصریح کرد: برای سردار سلیمانی در دفاع از مظلوم شیعه و سنی تفاوتی نداشت و ایشان فقط به تکلیف انقلابی و اسلامی خود عمل می کرد.
وی ضمن اشاره به عطوفت و مهربانی سردار سلیمانی در ارتباط با مردم، اظهار داشت: شهید سلیمانی چندین بار در طول حیات خود تاکید کرده بود که الگوی ما در دفاع از حرمین شریفین دفاع مقدس است.
سردار فضلی ضمن اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) اظهار داشت: دفاع مقدس یک گنجینه است و این گنجینه یک چراغ راه متعالی برای آینده است.
وی مطلبی به نقل از مطلبی از شهید سلیمانی پرداخت و اظهار داشت: دفاع مقدس تنها قطعه ای است که عمل به احکام الله در آن موج می‎ زند، درچهار دهه بعد از انقلاب اسلامی هیچ قطعه ای را نمی توان را که مانند دفاع مقدس پیاده سازی قرآن و عترت در آن شکل گرفته باشد.
سردار فضلی در انتها تصریح کرد: عاقبت به خیری تنها در یک چیز است و آن این است که مطیع محض امر ولی باشیم و شهید سلیمانی این گونه عمل کرد.
دکتر غلامی رئیس دانشکده حقوق امام صادق (ع) هم در این مراسم روح حاکم بر عملکرد شهید سلیمانی در جامعه اسلامی را وحدت توصیف کرد و اضافه کرد: باید ضمن الگو برداری از عملکرد این سردار بزرگ اسلام در تمام کارها با نیت خدمت به مردم و ایجاد وحدت و همبستگی در جامعه گام برداریم.
وی با بیان اینکه تولید علم و ارتقای علمی می تواند جایگاه کشور را متحول کند خطاب به دانشجویان حاضر در این مراسم اظهار نمود: مهم ترین رسالت دانشجویان و جوانان این مرزو بوم کوشش برای کسب علم و دانش است.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر سعیدی که ارائه خدمات پزشکی در سوریه بعنوان سرباز مدافع حرم را دارد به بیان خاطراتی از فعالیت خود در حوزه بهداری رزیم در سوریه و درمان سربازان و فرماندهان مجروح پرداخت.
دکتر سعیدی با بیان خاطره ای از شهید سلیمانی، وی را شخصی سختکوش، متواضع و با صلابت توصیف کرد.
در ادامه این مراسم با مزار شهید سلیمانی در کرمان ارتباط زنده برقرار شد.
مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی سه شنبه ۱۴ دیماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده و تعدادی از مسؤلان با مبحث بررسی رابطه میدان و دیپلماسی در دولت مردمی در تالار امام خمینی (ره) برگزار شد.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این مراسم همچنان ادامه دارد.1400/10/15
10:09:02
5.0 / 5
928
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , حیات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین