ارسال اقلام مورد نیاز سیل زدگان در ۵ استان کشور

ارسال اقلام مورد نیاز سیل زدگان در ۵ استان کشور

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از تداوم امدادرسانی به سیل زدگان پنج استان کشور اطلاع داد و اظهار داشت: اولویت با جمع آوری کمک های نقدی و تهیه بسته های غذایی، بهداشتی، نایلون، موکت و زیرانداز برای سیل زدگان است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، وحید سلیمی به تشریح مهم ترین نیازهای مردم سیل زده کشور پرداخت و با اشاره به اینکه هلال احمر در لحظات اولیه وقوع سیل در مناطق سیل زده حضور داشته و اقلام زیستی و امدادی مورد نیاز را توزیع کرده، اضافه کرد: کارنامه جمعیت در توزیع اقلام مورد نیاز، درخشان بوده و باعث رضایت مردم شده است.
وی تصریح کرد: در سیل اخیر مشکل تأمین اقلام را نداشتیم.
سلیمی از برگزاری جلسه با نمایندگان سازمان ها، تشکل ها و مؤسسات خیریه اطلاع داد و اظهار داشت: مؤسسات مردم نهاد، همکار سازمان داوطلبان در مأموریت ها هستند و این جلسه با هدف هم افزایی بین تشکل های مردم نهاد و هلال احمر تشکیل شد تا کمک های مردمی به سمت تأمین نیازهای اصلی سیل زدگان هدایت شود.
وی با تاکید بر این که اولویت اول، جمع آوری کمک های نقدی است تا اقلام به صورت متمرکز و با توجیه اقتصادی توسط هلال خریداری و در مناطق سیل زده توزیع شود، اظهار داشت: در مورد اقلام غیر نقدی هم از مؤسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد خواستیم به سمت بنگاه های اقتصادی و شرکتهای خصوصی بروند تا بتوانند به صورت انبوه اقلامی از قبیل بسته های غذایی، بهداشتی، نایلون، موکت و زیرانداز را خریداری کنند.
سلیمی با اشاره به اینکه آب آشامیدنی مناطق سیل زده حالا وصل شده و از این نظر مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: اولویت بیشتر رفع نیازهای زیستی است تا بتوان یک فضای گرم و امن برای سیل زدگان تهیه کرد.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از تداوم امدادرسانی به مردم پنج استان هرمزگان، جنوب کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی که درگیر سیل هستند اطلاع داد و اعلام نمود: بر مبنای ساختار جمعیت هلال احمر سازمان داوطلبان بعنوان پشتیبان سازمان امداد و نجات در حوادث عمل می کند؛ بر همین مبنا ما درحال تعریف ساختاری هستیم که از حداکثر ظرفیت مؤسسات و نهادهای خیریه و گروههای جهادی برای جذب کمک های مردمی استفاده نماییم. برای تحقق این هدف مرکز فرماندهی عملیات در سازمان داوطلبان ایجاد می شود.


1400/10/21
00:01:28
5.0 / 5
877
تگهای خبر: امداد , بهداشت , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین