آمادگی 70 شرکت دانش بنیان برای رفع چالش های صنعت بیمه

آمادگی 70 شرکت دانش بنیان برای رفع چالش های صنعت بیمه

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه با همکاری بیمه مرکزی نیازمندی های صنعت بیمه استخراج شد، اظهار داشت: با بیان فراخوان، ۷۰ شرکت آمادگی خویش را برای رفع چالش های این صنعت اعلام نمودند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا دکتر سیاوش ملکی فر در رویداد تبادل فناوری صنعت بیمه که امروز به صورت آنلاین در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، این صندوق را مولود تصویب قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان دانست و اضافه کرد: وظیفه این صندوق پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان است که هم اکنون ۶۵۰۰ شرکت در کشور به راه افتاده است.
وی خدمات این صندوق به شرکت ها را شامل ۴ دسته "تسهیلات مالی"، "ضمانت نامه"، "سرمایه گذاری" و "توانمند سازی (کمک بلاعوض)" عنوان نمود و افزود: از سال ۹۸ سعی کردیم با برگزاری رویدادهای تبادل فناوری به نقش آفرینی شرکتهای دانش بنیان در صنعت کمک کنیم؛ چون که این شرکت ها توانمندی رفع نیازهای صنایع را دارند.
ملکی فر تصریح کرد: با برگزاری رویدادهای تبادل فناوری در حوزه های مختلف، ۵۵ قرارداد فناورانه بالغ بر ۶۹۰ میلیارد تومان منعقد شده است، ضمن آنکه ۲۰۳۲ نیاز فناورانه به شرکتهای دانش بنیان عرضه شده است.
معاون توسعه صندوق نوآوری ضمن اشاره به برگزاری رویداد تبادل فناوری صنعت بیمه، تصریح کرد: در این رویداد ما با همکاری بیمه مرکزی و ۷ شرکت بیمه، ۱۷ نیاز فناورانه در این عرصه را شناسایی و استخراج کردیم و از طرفی ۶۰۰ شرکت دانش بنیان توانمند در این عرصه ها شناسایی شدند.
ملکی فر افزود: به منظور اطلاع رسانی عمومی برای همه شرکت ها مبادرت به انتشار فراخوانی کردیم و در نهایت ۱۸۱ درخواست مذاکره از جانب ۷۰ شرکت به ما ارسال شد و این عدد یعنی ۷۰ شرکت توانمند در کشور وجود دارد که می توانند نیازهای صنعت بیمه را مرتفع کنند.
وی ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان در این عرصه، اظهار داشت: در این نمایشگاه ۳۱ شرکت محصولات خویش را که در رابطه با صنعت بیمه است، ارائه کردند.
منبع:

1400/10/21
15:47:54
5.0 / 5
885
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین