بازداشت پرستار ایتالیایی به خاطر دور ریختن واکسن ها به جای تزریق آنها

بازداشت پرستار ایتالیایی به خاطر دور ریختن واکسن ها به جای تزریق آنها

آزمایشگاه رادین: یک پرستار ایتالیایی که واکسن های کرونا را به جای تزریق به افراد، دور می انداخت و برای آشکار نشدن این اقدامش با قرار دادن بانداژ روی دست افراد صحنه سازی می کرد، دستگیر شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بهتان این پرستار در حقیقت تزریق نکردن واکسن به دست کم ۴۵ نفر است.
در پی بازداشت این پرستار ایتالیایی، چهار نفر هم با این احتمال که همدست او بوده اند تا اختتام تحقیقات در بازداشت خانگی قرار گرفته اند.
این پنج نفر به فساد، جعل اطلاعات و اختلاس متهم شده اند. طبق گزارش های پخش شده، چهل و پنج نفری که گفته می شود گواهی های واکسن جعلی را دریافت کرده اند هم تحت پیگرد قرار گرفته اند.
تحقیقات پلیس بعد از مشکوک شدن یکی از پزشکان بیمارستان آنکونا به اقدامات همکارشان شروع شده است.
فیلم پلیس نشان میدهد که این پرستار قبل از این که وانمود کند واکسن را به بازوی یک فرد تزریق می کند، سوزن های سرنگ ها را در سطل های زباله پزشکی خالی می کند.
پلیس شهر آنکونا این گروه را به همکاری با معترضان به واکسن کرونا متهم کرده است که مایل به پرداخت ۳۰۰ یورو برای دریافت مجوز بهداشتی جعلی هستند.
برمبنای قوانین جدید ایتالیا، افراد واکسینه نشده نمی توانند به بارها، رستوران ها و وسایل نقلیه عمومی داخلی دسترسی داشته باشند. البته افرادی که بتازگی بعد از مبتلاشدن به کرونا بهبودی خودرا به دست آورده اند از قوانین جدید «گذرنامه فوق سبز» مستثنی هستند.
به گزارش یورونیوز، در ماه دسامبر ۲۰۲۱ نیز اقدام یک دندانپزشک ایتالیایی برای تزریق واکسن کرونا به یک بازوی مصنوعی، خبرساز شده بود. این دندانپزشک به هنگام تحقیقات پلیس گفته بود که هدفش از این کار، اعتراض به تصمیم دولت ایتالیا در مجبور کردن کادر درمان برای تزریق واکسن کرونا بوده است.
منبع:

1400/10/22
22:39:22
5.0 / 5
981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین