هلال احمر و ارتش تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

هلال احمر و ارتش تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: جمعیت هلال احمر به زودی با ارتش جمهوری اسلامی در زمینه همکاریهای دوجانبه در بحران و مواقع عادی، تفاهم نامه امضا خواهد نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند روز دوشنبه در جلسه شورای معاونین این جمعیت ضمن اشاره به قدردانی رئیس ستاد نیروهای مسلح کشور از خدمات هلال احمر در عرضه آموزش های امدادی به سربازان وظیفه تصریح کرد: این جمعیت به دنبال گسترش تعاملات و همکاری خود با همه ارگان ها برای ارتقای کیفی خدمات به مردم است و برهمین اساس بزودی با ارتش جمهوری اسلامی در زمینه همکاریهای دوجانبه در بحران و مواقع عادی، تفاهم نامه امضا خواهد نمود.
وی بر ضرورت تعامل همه مسؤلان و مدیران عامل استان ها با نمایندگان مجلس به منظور کمک به مبحث افزایش اعتبارات هلال احمر بنا بر وظایف حاکمیتی این جمعیت هم تصریح کرد و اظهار داشت: دغدغه من بیشتر از خود امدادگران است و به شکل روزانه و مستمر پیگیر چاره ای برای رفع مشکل دریافتی و استخدام امدادگران هلال احمر چه از راه سازمان اداری و استخدامی و چه از راه مجلس و سایر صاحبان نفوذ و منابع قدرت هستیم اما این مشکل باید از سوی خود امدادگران در سطح استان ها و از راه مکاتبه با نمایندگان مجلس هر شهر و استان هم پیگیری شود تا به نتیجه مطلوب و مورد انتظار برسد و این دغدغه جمعی رفع گردد.
استراتژی هلال احمر برای فعالیت در محلات کم برخوردار تببین شود
رئیس جمعیت هلال احمر همینطور بر تبیین استراتژی هلال احمر برای خدمت در مناطق و محلات کم برخوردار ازجمله محله هرندی تهران تصریح کرد و اضافه کرد: هلال احمر بعنوان یکی از ارگان های دخیل در طرح توانمندسازی محلات کم برخوردار، باید برپایه یک استراتژی مشخص، خدمت مستمر و موثر عرضه نماید.
ضرورت عرضه آموزش های امدادی از راه رسانه های نوین
کولیوند در این نشست با معرفی مجتبی کشاورز بعنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی هلال احمر اظهار داشت: ارتباطات و تعاملات زیرمجموعه هلال با روابط عمومی باید در سطح عالی انجام و خدمات هلال احمر در همه سطوح، انعکاس مناسبی در جامعه داشته باشد. همینطور از ظرفیت صدا وسیما و فضای مجازی همچون اینستاگرام برای نشر خدمات خیرخواهانه، بشردوستانه و آموزش کمک های اولیه، استفاده مناسبی شود. عرضه این آموزش ها از راه صداوسیما و رسانه های نوین، سطح اطلاعات و آگاهی جامعه را در مقابل حوادث بالا می برد و در نتیجه خسارات جانی و مالی ناشی از حوادث و بحران ها کاسته می شود.
وی اضافه کرد: حوزه اطلاع رسانی در استان ها هم باید تقویت شود و در ستاد، رصدخانه خوبی از همه برنامه ها و فعالیتهای اجرایی هلال احمر در اقصی نقاط کشور داشته باشیم.
لزوم اصلاح ساختار انسانی جمعیت
رئیس جمعیت هلال احمر با تکیه بر این که شفافیت، سرفصل فعالیتهای هلال احمر در همه زمینه ها خواهد بود، اظهار داشت: هیچ حمایتی بالاتر از نام هلال احمر بر شرکتهای تابعه جمعیت نیست و باید تلاش نماییم این سرمایه حفظ شود و ارتقا یابد. برای فعالیتهای سه ماه آینده جمعیت هم باید برنامه ریزی داشته و بعد از سه ماه، گزارش عملیاتی از برنامه های اجرایی عرضه شود.
کولیوند افزود: برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب هم با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری بر «تمدن نوین اسلامی» باید از ظرفیت حضور جوانان مومن و انقلابی در هلال احمر استفاده نماییم تا در راه درست گام برداریم.
وی با تکیه بر لزوم اصلاح ساختار انسانی جمعیت هم اضافه کرد: نیروها و کارکنان هلال احمر به سمت فعالیت در بخش هایی که به نیروی کار بیشتری نیاز دارد، هدایت شوند.
فعالیت تیم های سحر در استانهای سیل زده هرمزگان و سیستان و بلوچستان
محمد گلفشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هم در این نشست از حضور و فعالیت تیم های سحر (سازماندهی حمایت های روانی و فرهنگی) این سازمان در دو استان سیل زده سیستان و بلوچستان و هرمزگان اطلاع داد و اظهار داشت: این تیم ها فعالیت ها و خدمات آموزشی، نقاشی، کاردستی، مشاوره، ایجاد فضای دوست دار کودک و... عرضه می دهند که در مناطق سیل زده هرمزگان ۲۰۳ نفر و در سیستان و بلوچستان هم ۳۰۰ نفر از خدمات متنوع تیم های سحر سازمان جوانان هلال احمر بهره مند شده اند.
بازگشت ۲ فرزند مفقود بعد از حدود ۴۰ سال به آغوش مادر
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه هلال‎ احمر هم در این نشست با عرضه گزارش عملکرد این معاونت در یک هفته گذشته، از تلاش ها و پیگیری های انجام شده برای بازگرداندن ۲ فرزند به آغوش مادرشان بعد از حدود ۴۰ سال اطلاع داد.
منصوره خرم باقری اظهار داشت: اوایل انقلاب این دو فرزند توسط پدر خود از کشور خارج شده بودند که مادر آنها از راه اداره بازپیوند خانواده در هلال احمر پیگیر محل اقامت فرزندان خود می شود.
وی اضافه کرد: بعد از حدود ۴۰ سال و با تلاش و پیگیری هلال احمر و همینطور همکاری جمعیت های صلیب سرخ چند کشور، رد پای این خانواده در فرانسه پیدا شد و این مادر توانست با فرزندان خود بعد از سال ها دیدار کند.
در جلسه شورای معاونین هلال احمر، گزارش عملکرد معاونت ها و سازمان های جمعیت در یک هفته گذشته و همینطور گزارشی از خدمات امدادی هلال احمر در مناطق گرفتار سیل و برف و کولاک عرضه شد. تحلیل ساختاری شرکت ها و موسسات وابسته به هلال احمر، طرح پیشگامان پیشرفت و خدمت در جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و فعالیتهای جمعیت در حوزه بین الملل هم در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


1400/10/27
22:36:26
5.0 / 5
958
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین