بروزرسانی دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت برای واکسن فایزر

بروزرسانی دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت برای واکسن فایزر

آزمایشگاه رادین: سازمان جهانی بهداشت (WHO) سن سفارش شده برای تزریق واکسن کرونای فایزر به کودکان را از ۱۲ سال به پنج سال کم کرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه جدید خود حداقل سن سفارش شده برای دریافت واکسن کووید-۱۹ ساخت شرکت فایزر در آمریکا را از ۱۲ سال به پنج سال کم کرد و همینطور به دولت های سراسر جهان سفارش کرده که در صورت استفاده از این واکسن، مجوز کاربرد آنرا مطابق با دستورالعمل جدیدِ این سازمان بروزرسانی کنند.
این سفارش بعد از آن عنوان شد که گروهی از کارشناسان در زمینه ایمن سازی جلسه ای را در روز چهارشنبه برای ارزیابی واکسن برگزار کردند و اظهار داشتند: این گروه سنی در پایین ترین اولویت برای واکسیناسیون هستند.
هم اکنون تزریق واکسن فایزر برای کودکان پنج ساله در آمریکا تایید شده است.
سفارش سازمان جهانی بهداشت درحالی مطرح شده که کودکان کمتر در معرض خطرات ناشی از این ویروس هستند و طبق اعلام مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده، کودکان کمتر از ۰.۱ درصد از مرگ و میر ناشی از این ویروس را در ایالات متحده می سازند.
"کیت اوبراین" مدیر ایمن سازی و واکسیناسیون سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت که در آزمایشات بالینی، نگرانی در مورد ایمنی واکسن فایزر برای سنین پنج تا ۱۱ سال مطرح نشده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از روزنامه دیلی میل، کارشناسان همینطور سفارش کردند که دُزهای یادآور واکسن فایزر باید چهار تا شش ماه بعد از اتمام نخستین سری واکسن در گروههای دارای اولویت بالا مانند افراد مسن و کادر درمان تجویز شود.
منبع:

1400/11/02
23:38:02
5.0 / 5
846
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین