رئیس جمعیت هلال احمر خبرداد:

اجرای طرح موفق و ماندگار خانه های هلال در عراق

اجرای طرح موفق و ماندگار خانه های هلال در عراق

آزمایشگاه رادین: رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رییس جمعیت هلال احمر عراق از تاسیس خانه های هلال در این کشور آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند اظهار داشت: یکی از تجارب موفق و ماندگاری که در جمعیت هلال احمر انجام شد تاسیس و گسترش خانه های هلال است.
وی افزود: خانه های هلال در موضوعات مهمی چون تاب آوری اجتماعی، آموزش جوامع محلی و ارزیابی سریع در بحران ها نقش موثری دارند.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: خانه های هلال در ایران بعنوان تجربه ای گرانبها و قابل انتقال و اشتراک گذاری با هلال احمر عراق است، این خانه ها که در دورافتاده ترین محلات ایران نیز راه اندازی شده، شکل جدیدتری از خانه های بهداشت است که هم در لطمه زدایی اجتماعی و هم در مباحث آموزش و امدادونجات در حوادث و بلایا برای افراد نیازمند بسیار موثر است.

به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، همزمان با افزایش همه گیری سویه اومیکرون، پیرحسین کولیوند و هیات همراه او با وزیر بهداشت عراق پیرامون کنترل مرزهای زمینی و هوایی دو کشور برای جلوگیری از ورود و خروج مبتلایان به کرونا و نظارت بیشتر برای جلوگیری از صدور برگه تقلبی آزمایش پی سی آر در عراق، دیدار و گفت و گو کردند.


منبع:

1400/11/06
23:09:47
5.0 / 5
866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین