بیش ۴۰ هزار پرستار پروانه صلاحیت حرفه ای دریافت کرده اند

بیش ۴۰ هزار پرستار پروانه صلاحیت حرفه ای دریافت کرده اند

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به این که تا حالا برای بیش از 40 هزار نفر از گروه پرستاری پروانه صلاحیت حرفه ای صادر گردیده است، اظهار داشت: در سومین دوره این آزمون 6800 پرستار برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای شرکت کرده اند.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر عباس عبادی در حاشیه بازدید از محل آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلان اینکه این آزمون در تهران در سه دانشگاه شهید بهشتی، تهران و ایران و در دانشگاه های مراکز استانها بصورت همزمان برگزار می شود، اظهارکرد: این آزمون در رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری، اتاق عمل و هوشبری انجام شد و بیش از ۶۸۰۰ نفر در این آزمون شرکت کردند.

وی اضافه کرد: داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستارانی که تقاضای پست های بالاتر یا درخواست تاسیس مراکز مشاوره پرستاری و مراقبت در منزل دارند، الزامی است. با اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری کسب پروانه صلاحیت حرفه ای الزامی می شود.

عبادی با اعلان اینکه تا حالا برای بیش از ۴۰ هزار نفر از گروه پرستاری پروانه صلاحیت حرفه ای صادر گردیده است، اظهار داشت: در سومین دوره این آزمون ۶۸۰۰ پرستار برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای شرکت کرده اند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در آخر اظهارکرد: پروانه صلاحیت حرفه ای در گذشته مبتنی بر کسب امتیازات باز آموزی بود و به سبب الزامی نبودن آن استقبال خوبی از آزمون صلاحیت حرفه ای نمی شد ولی باتوجه به نیاز گواهی مذکور و کاربرد آن در موارد مورد اشاره، تعداد شرکت کنندگان رو به افزایش است.

بنابر اعلام وبدا، در آینده نزدیک صدور گواهی صلاحیت حرفه ای به طور الکترونیکی خواهد شد.

منبع:

1400/11/07
23:35:10
5.0 / 5
948
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین