شناسایی سویه کووید پنهانکار در بعضی مناطق استرالیا

شناسایی سویه کووید پنهانکار در بعضی مناطق استرالیا

به گزارش آزمایشگاه رادین مقامات بهداشتی استرالیا اعلام کردند: سویه ویروسی کوویدِ ˮپنهانکارˮ که بتازگی در رسانه ها «پسر اُمیکرون» نام گرفته در برخی از ایالت ها و مناطق این کشور شناسایی شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، این زیرسویه از امیکرون موسوم به BA.2 که تصور می شود از سویه اصلی اُمیکرون (BA.1) بیماری زا تر است قبل از این در بیش از ۴۰ کشور دیده شده است.
سخنگوی دپارتمان سلامت استرالیا در اطلاعیه ای که روز جمعه «شناسایی زودهنگام» این سویه فرعی را اعلام نموده است، تایید کرد: تعداد خیلی کم موارد مبتلاشدن به این زیرسویه در بین نمونه های تنفسی ارائه شده برای آزمایش یافت شده است.
ظهور این زیرسویه در بحبوحه افزایش مرگ و میرهای ناشی از کووید-۱۹ در این کشور درحالیست که در ایام جمعه و شنبه نزدیک به ۲۰۰ نفر جان خودرا بر اثر این بیماری از دست دادند.
ثبت حدود یک سومِ کل تلفات کرونائی استرالیا در یک ماه گذشته از بیش از ۳۶۰۰ مورد فوت ناشی از کروناویروس در استرالیا از زمان شروع همه گیری، بیش از ۱۰۰۰ مورد در مدت یک ماه گذشته اتفاق افتاده است.
روز شنبه، مقامات بهداشت ایالت ویکتوریا اعلام کردند: تعداد انگشت شماری از مبتلایان به زیرسویه جدید کرونا شناسایی شده و این درحالیست که در مجموع ۱۲ هزار و ۲۵۰ مورد جدید مبتلاشدن به کووید ثبت شده است.
هشدار گسترش "زیرسویه اُمیکرون" در جهان رشد زیر سویه اُمیکرون در انگلیس نگرانی از شیوع زیرسویه "اُمیکرون پنهانکار" در دانمارک و انگلیس بگفته مقامات محلی، "پسر اُمیکرون" سویه جدیدی نیست اما هنوز برای اظهار نظر قطعی در مورد آن زود است.
همین طور سه مورد از مبتلاشدن به این سویه فرعی در ایالت نیوساوت ولز و یک مورد در کوئینزلند و قلمرو شمالی شناسایی شده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از راشاتودی، زیرسویه BA.2 هنوز از طرف سازمان جهانی بهداشت (WHO) بعنوان سویه نگران کننده معرفی نشده است، اما آژانس امنیت سلامت انگلیس ارزیابی آنرا آغاز نموده است.
منبع:

5.0 / <5
986
1400/11/10
22:03:35
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین