زنگ هشدار کرونای جنوب کرمان به صدا در آمد

زنگ هشدار کرونای جنوب کرمان به صدا در آمد

کرمان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: رنگ بندی کرونائی  شهرهای جنوب کرمان تغییر فاحشی داشته است و این برای کادر بهداشت و درمان یک زنگ هشدار است که باید باردیگر آمادگی  لازم را بیشتر نماییم.


اصغرخیرخواه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ظهر امروز در جلسه شورای مدیران این دانشگاه ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر بیان کرد: متاسفانه شاهد می باشیم که سوش جدید کرونا درحال ایجاد موج جدید بیماری در کشور است که بایستیکارشناسان در کنار رعایت دستورالعملهای بهداشتی نظارت جدی بر رعایت پروتکل ها در جامعه داشته باشند چونکه متاسفانه سهل انگاریهائی را شاهد می باشیم که برای حوزه سلامت نگران کننده است.
وی با اعلان اینکه رنگ بندی شهر ها تغییر فاحشی داشته است و این برای حوزه ما یک زنگ هشدار است که باید باردیگر آمادگی مان را بیشتر نماییم، اضافه کرد: هم اکنون تکمیل واکسیناسیون امری لازم است که همکاران به جد دنبال این قضیه هستند ولی بایستی اهمیت بیشتری بر تزریق دوز سوم داشته باشیم و ابتدا از نیروهای بهداشت و درمان شروع نماییم.
خیرخواه ضمن تاکید بر دریافت دوز سوم واکسن از طرف کارکنان بهداشت و درمان حوزه دانشگاه و با اعلان اینکه سهل انگاری در دریافت دوز سوم واکسن یک اشتباه بزرگ است که سلامت مردم را به مخاطره می اندازد، اشاره کرد: در ایام اخیر موارد سرپایی در استان کرمان افزایش داشته است که به طبع آن در جنوب کرمان نیز متاسفانه موارد سرپایی افزایش داشته است وپیش بینی میشود تا دو، سه هفته آتی آمار بستری ها و خدایی ناکرده مرگ و میر ها را بدنبال داشته باشیم.
وی با اشاره به فعال شدن، تیم های نظارتی در شهرستان و پیگری موضوع با حساسیت بیشتری اشاره کرد: موارد سرپایی ما در چند روز اخیر چیزی بیش از صد در صد بالا رفته است و اگر موارد سرپایی را نسبت به روزها و هفته های قبل مقایسه نماییم زنگ خطر بسیار جدی است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: موارد مثبت در شهرستان های منطقه هم افزایش پیدا کرد و هم اکنون حدود 50 درصد از نمونه ها مثبت است که این یک هشدار جدی است تا سهل انگاریها موجب ورود ما به پیک بعدی نشود.
خیرخواه با اشاره به شکل گرفتن باردیگر مهمانی ها و مسافرت ها بعنوان تسریع کننده شیوع ویروس کرونا در جامعه اظهار داشت: در هفته های اخیر مکانهای زیارتی و تفریحی شلوغ و پر ازدحام شده و خیلی افراد بدون رعایت پروتکل ها در مکانهای عمومی حاضر میشوند که این یک هشدار بزرگ است که اگر مردم رعایت نکنند در تعطیلات سال نو گرفتار مخاطره جدی میشویم و تهدید بالقوه جدی سلامت در انتظار همه مردم است.
وی ضمن تاکید بر تکمیل واکسیناسیون برای کاهش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا اضافه کرد: سوش جدید بسیار مسری و تهدید کننده است، همکاران ما خصوصاً در مراکز درمانی بسیار عالی و جانانه کار کردند و رشادت های بزرگی صورت گرفت در همین تابستان اخیر حجم بزرگی از روزانه در 700 بیمار کرونائی در بخش بیمارستان های جنوب کرمان بستری شدند، اما اگر باردیگر وارد این پیک شویم، باردیگر کادر درمان درگیر زحمات سنگینی خواهند شد.1400/11/11
23:05:51
5.0 / 5
838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین