در گفت وگو با آزمایشگاه رادین اعلام شد

اثربخشی واکسن پاستوکووک بر امیکرون

اثربخشی واکسن پاستوکووک بر امیکرون

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اثربخشی واکسن «پاستوکووک» (تولید مشترک انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا) بر واریانت اُمیکرون کووید 19، اظهار داشت: هفته آتی محموله پاستوکووک پلاس تحویل استانها خواهد شد، اما تاکید بر آن شده که منحصرا به افرادی که قبلا واکسن پاستوکووک را دریافت کرده اند، تزریق شود.دکتر علیرضا بیگلری در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت مصرف و تولید واکسن پاستوکووک در کشور، اظهار داشت: واکسن پاستوکووک تنها واکسن داخلی است که هم اکنون مجوز استفاده در کودکان را نیز دارد که در دو نوبت با فاصله یک ماه به گروههای سنی زیر ۱۸ سال تزریق می شود.

بیگلری اظهار داشت: در عین حال در افراد بالاتر از ۱۸ سال واکسن یادآور این واکسن بنام پاستوکووک پلاس با فاصله یک ماه بعنوان دز سوم تزریق می شود.
پاستوکووک تنها واکسن دارای دز یادآور در دنیا
وی با اعلان اینکه حدود ۱۵ میلیون دز از این واکسن در اختیار وزارت بهداشت است، اضافه کرد: پاستوکووک پلاس تنها واکسن کوید-۱۹ دنیاست که اساسا با هدف تزریق بعنوان دز یادآور طراحی و تولید شده است. همین طور از آنجا که می تواند بعنوان دز یادآور سایر واکسن ها نیز استفاده شود، با استقبال بسیار زیاد و گسترده مردمی روبه رو شده که نشانگر کیفیت این واکسن و اعتماد یکصد ساله مردم به واکسن های تولیدی انستیتو پاستورایران است.
اثرگذاری پاستوکووک بر اُمیکرون
بیگلری افزود: حالا هم که مشخص شده این واکسن بر روی واریانت اُمیکرون موثر است، اساسا درخواست ها برای تزریق آن بسیار افزون تر خواهد شد. در عین حال واکسن تحویلی پاستوکووک پلاس بعنوان دز یادآور به افرادی نیز تزریق می شود که سایر واکسن ها مانند سینوفارم را دریافت کرده اند.
تحویل محموله جدید پاستوکووک پلاس؛ هفته آتی
وی با اعلان اینکه بدیهی است برای بیش از ۶۰ میلیون نفر که واکسن های متفرقه همچون سینوفارم را تزریق کرده اند، امکان تامین پاستوکووک پلاس وجود ندارد، اظهار داشت: هفته آتی محموله پاستوکووک پلاس تحویل استانها خواهد شد، اما تاکید شده که بدلیل در اولویت قرار داشتن کسانی که در نوبت های قبل واکسن پاستوکووک را دریافت کرده اند، منحصرا به این افراد تزریق شود.

رییس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: البته برای کودکان پاستوکووک تزریق می شود و پاستوکووک پلاس نیاز نیست. خوشبختانه واکسن پاستوکووک به وفور در کشور وجود دارد.

منبع:

1400/11/12
12:33:47
5.0 / 5
905
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین