همکاری اساتید دانشگاه و جوانان هلال احمر برای تحقق گام دوم انقلاب

همکاری اساتید دانشگاه و جوانان هلال احمر برای تحقق گام دوم انقلاب

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اساتید دانشگاه ها می توانند در همکاری با سازمان داوطلبان و بخصوص سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای فرهنگ سازی جامعه و جوانان در رسیدن به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، کمک بزرگی باشند.


به گزارش سه شنبه شب ایرنا از جمعیت هلال احمر رئیس جمعیت هلال احمر میزبان محمدرضا مردانی رئیس بسیج اساتید کشور بود و از پیشنهاد سازمان بسیج اساتید کشور برای امضا تفاهمنامه همکاری با جمعیت هلال احمر در زمینه پژوهشی استقبال کرد.
در این دیدار، پیرحسین کولیوند از پیشنهاد همکاری مشترک سازمان بسیج اساتید با جمعیت هلال احمر در چارچوب امضا تفاهمنامه همکاری در زمینه های پژوهش، آموزش و کمک علمی به تدوین برنامه های کاری در سطح میان مدت و دراز مدت استقبال کرد و اظهار داشت: ظرفیت هیات های علمی دانشگاه های کشور و پتانسیل های متعدد هلال احمر می تواند زمینه ای فراهم آورد تا خدمت رسانی به مردم گسترش یابد و از نیازمندان دست گیری شود.
کولیوند اضافه کرد: اساتید دانشگاه می توانند در همکاری با سازمان داوطلبان و بخصوص سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای فرهنگ سازی جامعه و جوانان در رسیدن به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، کمک بزرگی باشند.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: جنس کار بسیج و هلال احمر یکی است و سرمایه اجتماعی که این دو ایجاد می کنند؛ همگون است. بسیج و هلال احمر می توانند خدمتگزاران خوبی برای مردم ایران در ایام سخت سوانح و بلایای طبیعی باشند و در روزهایی که عملیات بحران برقرار نیست؛ این همکاری مشترک می تواند در خدمت فرهنگ سازی و ترویج ایثار و از خودگذشتگی در جامعه قرار گیرد.
در این دیدار همینطور محمدرضا مردانی عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین(ع) و رئیس سازمان بسیج اساتید و همینطور محمد قربانی معاون رسانه و ارتباطات اجتماعی این سازمان و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی از آمادگی کامل خود و همکارانشان برای همکاری با بخش های مختلف و متنوع جمعیت هلال احمر خبر دادند و با پوشیدن لباس امدادگران هلال احمر، عضو داوطلب این جمعیت شدند.
گفتنی است؛ بسیج اساتید کشور ۵۳ هزار عضو در یک هزار و ۸۰ مرکز و کانون در سطح ایران دارد و الان اساتید عضو در اندیشکده های تخصصی و متنوع این سازمان، مشغول عرضه خدمات علمی و پژوهشی جهت کمک به نظام حکمرانی کشور هستند.


منبع:

1400/11/13
22:39:39
5.0 / 5
973
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین