دبیركل هلال احمر:

دستورالعمل خدمات داوطلبی و حمایتی هلال احمر به روزرسانی می شود

دستورالعمل خدمات داوطلبی و حمایتی هلال احمر به روزرسانی می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ داوطلبی باهدف رفع بسیاری ازمشکلات اجتماعی و فرهنگی کشور باید ارائه آموزش های روزآمد به داوطلبان، بروزرسانی دستورالعمل های خدمات حمایتی و ظرفیت سازی خدمات داوطلبانه و همین طور تقویت تعامل با گروههای مرجع مورد توجه ویژه قرار گیرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی در اولین روز از ایام الله دهه فجر با حضور در جلسه شورای معاونان سازمان داوطلبان، ضمن تبریک ایام و گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر؛ داوطلب و داوطلبی را واژه هایی منحصر به فرد در نهضت بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر دانست و اظهارکرد: روح داوطلبی در مردم کشور و این سازمان عظیم انسان دوستانه شکوفاست و نمی تواند فقط در یک تشکیلات بگنجد.
وی با اشاره به این که هماهنگی و هم افزایی لازمه تعالی خدمات عام المنفعه جمعیت هلال احمر است، اشاره کرد: باید از توانمندی داوطلبان بهره گرفت و داشته ها و ظرفیت های موجود را احیاء کرد. بی شک سازمان داوطلبان در تمامیت اهداف جهانشمول جمعیت هلال احمر، نقش محوری دارد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ارائه آموزش های روزآمد به داوطلبان و کارکنان حوزه داوطلبی، بروزرسانی دستورالعمل های خدمات حمایتی، شفاف سازی مسیر ارائه خدمات، ظرفیت سازی خدمات داوطلبانه، تقویت ارتباطات و تعاملات با گروههای مرجع، ضرورت الحاق پیوست رسانه ای به برنامه های عام المنفعه و بروزرسانی بانک اطلاعاتی داوطلبان و گروههای لطمه پذیر را مطالبه جمعیت هلال احمر از مدیران حوزه داوطلبی و شاخصی برای ارزیابی عنوان و اشاره کرد: سرمایه انسانی جمعیت هلال احمر باید با روحیه داوطلبی به مردم خدمت کند.
همچنین در این جلسه، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز با تاکید بر هم افزایی نیروهای داوطلبی با سایر نهادها ودستگاه های کشور بمنظور ارتقای کیفیت و کمیت خدمات به گروههای لطمه دیده و لطمه پذیر جامعه، توضیح داد: برای بهبود نتیجه، می بایست از تمام ظرفیت ها بهره گرفت که این به نوبه خود نمایانگر همپوشانی خوب در صحنه های حوادث است.
سید مهدی موسوی نیا با اعلان اینکه ایفای نقش موثر در قالب مسئولیت ها و پست های سازمانی، مقرر است ما را یک پله به نردبان ظهور نزدیک تر کند، اضافه کرد: امام خمینی(ره) نهضت انقلاب اسلامی را تبیین کردند تا با تاسی از تعالیم الهی، پرچمدار و زمینه ساز ظهور حضرت بقیه الله(عج) باشیم و آرزو می کنم این اعمال چندروزه در دنیا، مرضی حضرت حق و صاحب الزمان(عج) واقع شود.
وی اشاره کرد: جمعیت هلال احمر، نیروی خدمت رسان به تمامی آحاد جامعه است.
سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز ضمن ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد سازمان در برهه های خطیر همچون شیوع کرونا، وقوع سیل های ویرانگر درکشور، اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم، طرح اجتماع محور ۲۰۲۰ برای توانمندسازی ساکنان محله هرندی و سایر برنامه های عام المنفعه داوطلبی، اشاره کرد: با احصای چالش های درون و برون سازمانی، تقویت زمینه های فناورانه و همین طور خدمات مددکاری و روانشناسی بالینی و اجتماعی در قالب خانه های هلال سراسر کشور، اقدامات بهادار ای در جهت تحقق اهداف سازمانی مبتنی بر تامین نیروی انسانی و منابع مالی و نیز افزایش مشارکت های اجتماعی انجام شده است.
وحید سلیمی مجموع ارزش ریالی خدمات درمانی، حمایتی و سایر اقدامات در طرح "نذر آب۴" را برای مقابله با تغییرات اقلیمی و کمک به لطمه دیدگان از خشکسالی در مناطق جنوب و جنوب شرقی کشور بیش از ۳۱۲ میلیاردریال اعلام نمود.منبع:

1400/11/14
13:01:41
5.0 / 5
871
تگهای خبر: آموزش , خدمات , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین