مدیرعامل هلال احمر قم

خانه های هلال در مدارس حوزه علمیه راه اندازی می شود

خانه های هلال در مدارس حوزه علمیه راه اندازی می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم از طریق اندازی خانه های هلال در مدارس حوزه های علمیه اطلاع داد.


به گزارش دوشنبه شب ایرنا از جمعیت هلال احمر قم، محمدرضا بهرامی در نشستی با معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه طی سخنانی عنوان کرد: با راه اندازی خانه های هلال در مدارس حوزه های علمیه و روستاهای هدف طرح هجرت، تجهیزات لازم برای امدادرسانی در حوادث و بحران ها در اختیار قرار می گیرد.
وی، هدف از تاسیس خانه های هلال، ارتقای پاسخگویی و واکنش در مقابل حوادث و بحران ها، آماده سازی برای واکنش اضطراری در مقابل بحران ها و آگاه سازی و توانمندسازی نیروهای امدادی است.
بهرامی افزود: طلبه ها می توانند با فراگیری آموزش های امداد و کمک های اولیه در سطوح مختلف مقدماتی، تخصصی و مربی گری بعنوان مربی در خانه های هلال فعالیت کنند و در مواقع حوادث و بحران خدمات امدادی عرضه کنند و با پاسخ گویی سریع میزان صدمه ها و خسارت های ناشی از حوادث مترقبه و غیرمترقبه را کاهش دهند.
این مسئول افزود: این امکان برای طلبه ها فراهم است، تا از سالن ورزشی، زمین چمن و دوره های آموزشی مختلف علمی، فرهنگی، فنی و حرفه ای مرکز امور جوانان و همینطور از خدمات مرکز توانبخشی هلال احمر و حمایت های معیشتی و درمانی بهره مند شوند.
گزارش حاکیست: معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه آمادگی خویش را جهت راه اندازی خانه های هلال در مدارس حوزه علمیه و روستاهای اطراف قم که روحانیان طرح هجرت در آنجا مستقر هستند اعلام و بر همکاری دوجانبه در زمینه های مختلف آموزشی و حمایتی تصریح کرد./

1400/11/15
13:16:56
5.0 / 5
886
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین