با اشاره به مصوبه تلفیق؛

عسگری: وضعیت سهامداری در بیمارستان های خصوصی شفاف می شود

عسگری: وضعیت سهامداری در بیمارستان های خصوصی شفاف می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون برای مدیریت تعارض منافع و ارتقای سیاست گذاری در حوزه سلامت اطلاع داد و اظهار داشت که طبق این مصوبه وضعیت سهامداری در بیمارستان های خصوصی شفاف شده و امکان نظارت بر منع حضور مدیران دولتی در بخش خصوصی و مقابله با تعارض منافع در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های نظام سلامت فراهم خواهد شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مهدی عسگری ضمن اشاره به موافقت کمیسیون تلفیق با پیشنهاد شفاف سازی سهامداری بیمارستان های خصوصی اظهار داشت: یکی از ریشه های مهم تعارض منافع در نظام سلامت کشور، سهامداری بعضی از مدیران و سیاستگذاران این حوزه در بیمارستان های خصوصی است. علیرغم این که بر مبنای قانون، مدیران نظام سلامت همچون وزارت بهداشت، سازمان های بیمه گر و دانشگاه های علوم پزشکی نباید در بخش خصوصی حضور داشته باشند اما به علت عدم شفافیت سهامداری در بیمارستان های خصوصی، بعضی از مدیران دولتی همچنان با داشتن سهام در این بیمارستان ها گرفتار تعارض منافع هستند.

وی افزود: بر این اساس پیشنهادی در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید که به باعث آن با شفاف سازی سهامداری بیمارستان های خصوصی، امکان نظارت بر منع حضور مدیران دولتی در بخش خصوصی و مقابله با تعارض منافع در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های نظام سلامت فراهم خواهد شد.
عسگری در انتها مصوبه در جهت شفاف سازی و مقابله با تعارض منافع دانست و اظهار داشت که اولویت مجلس یازدهم ارتقای کیفیت خدمات در حوزه سلامت و کاهش آلام مردم در این حوزه می باشد.
منبع:

1400/11/17
22:24:52
5.0 / 5
929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین