آمار جهانی کرونا مرگ بیش از 5 میلیون و 750 هزار بیمار کووید تا حالا

آمار جهانی کرونا مرگ بیش از 5 میلیون و 750 هزار بیمار کووید تا حالا

آزمایشگاه رادین: مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-19) در جهان تا حالا به 396 میلیون و چهار هزار و 978 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 758 هزار و 822 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 314 میلیون و 915 هزار و 42 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۸ میلیون مبتلا و بیش از ۹۲۶ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۶.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۳۲ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان شمرده می شود و هند با بیش از ۵۰۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۵ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۰ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونابنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۷۸، ۰۱۷، ۴۰۲۹۲۶، ۰۲۹۲هند۴۲، ۲۷۲، ۰۱۴۵۰۲، ۹۰۵۳برزیل۲۶، ۵۳۶، ۵۹۷۶۳۲، ۲۸۹۴فرانسه۲۰، ۷۵۸، ۳۷۱۱۳۲، ۵۰۶۵انگلیس۱۷، ۸۰۳، ۳۲۵۱۵۸، ۳۱۸۶روسیه۱۲، ۸۱۰، ۱۱۸۳۳۵، ۴۱۴۷ترکیه۱۲، ۲۳۸، ۵۰۱۸۸، ۷۳۴۸ایتالیا۱۱، ۶۲۱، ۷۳۶۱۴۸، ۷۷۱۹آلمان۱۱، ۰۵۹، ۸۷۳۱۱۹، ۳۶۶۱۰اسپانیا۱۰، ۲۷۴، ۶۵۳۹۴، ۲۳۵بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۵۷۹ هزار و ۲۶۶ مبتلاشدن و ۱۳۲ هزار و ۸۳۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.
بر اساس آمار فوق هم اکنون در ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، لهستان، مکزیک، هلند، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، ژاپن، بلژیک، جمهوری چک، رژیم صهیونیستی و کانادا نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.
منبع:

1400/11/18
11:54:30
5.0 / 5
860
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین