سازمان تداركات پزشكی:

تأمین وتوزیع اقلام دارویی استراتژیک توسط شرکتهای دارویی هلال احمر

تأمین وتوزیع اقلام دارویی استراتژیک توسط شرکتهای دارویی هلال احمر

آزمایشگاه رادین: سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر اعلام نمود: اقلام کمبود داروهای استراتژیک توسط شرکت پخش سها هلال در سرتاسر کشور توزیع شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا سازمان تدارکات پزشکی در گزارشی افزوده است: تعامل مثبت و رو به جلوی شرکت پخش سها هلال با مجموعه داروخانه های هلال احمر در سرتاسر کشور و تقویت سبد دارویی مجموعه یک لزوم اجتناب ناپذیر و از دغدغه های مهم این شرکت است.
این سازمان افزود: امسال شرکت پخش سها هلال اقلام کمبود کشوری که جزء داروهای استراتژیک هم به شمار می آیند همچون: ویال "آی. وی. آی. جی" ۵ گرمی، انسولین "بازالین"، کپسول "اتوپوزاید"، قرص "سلسپت" ۵۰۰ میلی ویال "اپی روبیسین"۱۰ و۵۰ میلی گرم، ویال " اندوکسان" یک گرمی و۵۰۰ میلی، ویال "دسفرال"، ویال "رمدیسور"و سرم های تزریقی را تأمین و در سرتاسر کشور توزیع کرده است.
در ادامه آمده است: همینطور این شرکت به منظورحضور قدرتمند در بازار توزیع دارو، مذاکره و تمدید قرارداد با دهها شرکت معتبر تولید و توزیع دارویی را به منظور تکمیل سبد دارویی خود انجام داده است.
این گزارش می افزاید: از دیگر اقدامات این مجموعه امسال میتوان به تأمین و ارسال دارو به خارج از کشور ازجمله "زرنج" افغانستان و "کویته" پاکستان اشاره نمود که با هماهنگی معاونت توانبخشی جمعیت هلال احمر صورت گرفت.
توزیع مویرگی دارو در سرتاسر کشور، تعامل مثبت با مجموعه وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، دانشگاه های علوم پزشکی و تأمین کنندگان دارو و ارتقاء جایگاه این مجموعه، مهم ترین اولویت های پخش سها هلال در یک سال قبل بوده و امیدواریم این روند با شتاب بیشتری تداوم یابد تا با تقویت سبد دارویی وتامین اقلام دارویی مورد نیاز داروخانه های هلال احمر استانها؛ گام هایی ارزشمند درجهت ارتقاء بهداشت وسلامت جامعه برداشته شود.


منبع:

1400/11/19
23:01:11
5.0 / 5
946
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین