در دیدار با نماینده جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر؛

کولیوند: تشکیل کمیته مشترک حقوقی برای رفع موانع ارزی ضروریست

کولیوند: تشکیل کمیته مشترک حقوقی برای رفع موانع ارزی ضروریست

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه تحریم ها فعالیتهای بشردوستانه ما را محدود کرده، اظهار داشت: از فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر برای حل مشکلات بانکی ما در مراودات بین المللی درخواست رایزنی داریم و لازم است هرچه سریعتر کمیته مشترک حقوقی برای رفع موانع ارزی تشکیل گردد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، دکتر پیرحسین کولیوند در دیدار با عطا دورانی رئیس دفتر فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در تهران، اضافه کرد: مشکلات تحریم ها هم اکنون بعضی از داروخانه ها را با مشکل تأمین دارو مواجه کرده است.
وی افزود: مراودات مالی جمعیت هلال احمر با دنیا برای تأمین دارو و سلامت هموطنان و مهاجران بسیار کمک کننده است و حتی خیلی از ایرانی ها خارج از کشور نمی توانند به ما کمک کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به این که خانه های هلال از ابتکارات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است، افزود: آمادگی داریم تا تجربه خویش را در اختیار جمعیت های ملی دنیا قرار دهیم.
کولیوند اظهارداشت: یکی از راهبردهای مهم جمهوری اسلامی ایران ارتباط موثر و نزدیک با کشورهای دنیاست و جمعیت هلال احمر هم همواره از اشتراک گذاری تجارب با دیگر جمعیت های ملی در دنیا استقبال می کند.
وی ضمن اشاره به علاقه مردم ایران به فعالیتهای داوطلبانه اظهار داشت: اصلی ترین سرمایه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، جوانان و داوطلبانی هستند که مشتاقند برای مردم کار کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: حالا ما مهمانانی از افغانستان در مرزهای شرقی کشورمان داریم و با تمام وجود به آنها خدمت می نماییم. جمعیت هلال احمر توانست در واکسیناسیون همه این افراد مشارکت کند و در زمینه آموزش و عرضه خدمات بهداشتی به آنها پیشرو باشد. در سیل های اخیر هم عده ای از این افراد و خانواده هایشان گرفتار شدند که جمعیت هلال احمر همراه با عملیات امدادرسانی و ایجاد اسکان اضطراری، بسته های معیشتی در اختیار آنها قرار داد.
کولیوند همینطور به پروژه ساخت شهرک آموزشی برای شبیه سازی مخاطرات و تمرین برنامه های پاسخ به سوانح و بلایا اشاره نمود و اظهار داشت: ما انتظار داریم فدراسیون نسبت به تجهیز این شهرک کمک نماید و البته امکان برگزاری اردوهای آموزشی برای نجاتگران دیگر کشورها هم در این شهرک فراهم خواهد بود.
عطا دورانی رئیس دفتر نمایندگی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در تهران هم در این دیدار اظهار داشت: ما آمادگی داریم در حوزه دیپلماسی بشردوستانه بخصوص برای مقابله با تحریم ها، مبحث را در سطح منطقه و همینطور به فدراسیون در ژنو منتقل نماییم.
دورانی درباره تبادل تجارب ایران با سایر جمعیت های ملی اظهار داشت: یکی دیگر از همکاریهای ما با جمعیت هلال احمر کمک به انتشار استمداد از راه فدراسیون برای دریافت مبالغ قابل توجه برای حل مشکلات مردم در ایران بخصوص خشکسالی در جنوب این کشور است. همینطور از محل صندوق اضطراری کمک های فدراسیون در پاسخگویی به بحران ها و بلایای طبیعی تا کنون بارها مبالغی به فوریت جذب و در اختیار جمعیت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.
او اضافه کرد: بعنوان نمونه در هفته های گذشته اختصاص ۵۰۰ هزار فرانک سوییس از راه فدراسیون و با پیگیری ما جهت کمک به ۱۳ هزار ۷۵۰ نفر در استانهای سیل زده جنوب ایران تصویب و تایید شد.
دورانی تاکیدکرد: تجارب جمعیت هلال احمر برای مقابله با تحریم ها برای کشورهای همسایه و سایر کشورهای تحریم شده بسیار مفید می باشد و انتقال این تجارب به دیگر جمعیت های ملی می تواند مشکلات تحریم های اقتصادی در انجام اقدامات بشردوستانه را کم کند.


منبع:

1400/11/20
22:11:31
5.0 / 5
847
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین