جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

به گزارش آزمایشگاه رادین مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۴۰۶ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۳۲۰ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۸۰۸ هزار و ۸۹۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است. ۳۲۶ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۳۵۱ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیشتر از ۷۹ میلیون مبتلا و بیشتر از ۹۳۹ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند هم الان با آمار بیشتر از ۴۲.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیشتر از ۶۳۶ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و هند با بیشتر از ۵۰۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.

روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۳۸ هزار قربانی تابحال بالاترین مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.

فرانسه همینطور با ثبت بیشتر از ۲۱ میلیون مبتلا الان رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۹، ۰۵۲، ۶۸۱ ۹۳۹، ۴۲۷ ۲ هند ۴۲، ۵۳۶، ۱۳۷ ۵۰۷، ۲۰۸ ۳ برزیل ۲۷، ۱۲۵، ۵۱۲ ۶۳۶، ۱۱۱ ۴ فرانسه ۲۱، ۳۷۲، ۲۷۸ ۱۳۴، ۲۰۷ ۵ انگلیس ۱۸، ۰۰۰، ۱۱۹ ۱۵۸، ۹۵۳ ۶ روسیه
۱۳، ۵۲۷، ۸۴۵
۳۳۸، ۰۹۱ ۷ ترکیه ۱۲، ۶۵۳، ۲۷۶ ۸۹، ۷۴۱ ۸ ایتالیا ۱۱، ۹۲۳، ۶۳۱ ۱۵۰، ۲۲۱ ۹ آلمان ۱۱، ۸۹۷، ۰۰۲ ۱۲۰، ۱۹۶ ۱۰ اسپانیا
۱۰، ۵۵۵، ۱۹۶
۹۵، ۶۰۶
بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران هم با مجموع شش میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۰۸ مبتلا شدن و ۱۳۳ هزار و ۲۹۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق هم اکنون در ۲۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، بلژیک، پرو، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، کانادا و پرتغال هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.

به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

منبع:

1400/11/22
11:23:15
5.0 / 5
805
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین