آمار جهانی کرونا بیشتر از ۴۱۴ میلیون مبتلا تابحال

آمار جهانی کرونا بیشتر از ۴۱۴ میلیون مبتلا تابحال

به گزارش آزمایشگاه رادین مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۴۱۴ میلیون و ۱۹ هزار و ۱۱۸ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۴۵ هزار و ۵۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۳۶ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۹۳ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیشتر از ۷۹.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۹۴۶ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند هم الان با آمار بیشتر از ۴۲.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیشتر از ۶۳۸ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و هند با بیشتر از ۵۰۹ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۴۰ هزار قربانی تابحال بالاترین مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همینطور با ثبت بیشتر از ۲۱.۷ میلیون مبتلا الان رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۹، ۵۲۰، ۶۶۵ ۹۴۶، ۱۸۰ ۲ هند ۴۲، ۶۹۲، ۹۴۳ ۵۰۹، ۳۸۸ ۳ برزیل ۲۷، ۵۴۱، ۱۳۱ ۶۳۸، ۹۱۳ ۴ فرانسه ۲۱، ۷۳۵، ۳۰۲ ۱۳۵، ۱۸۹ ۵ انگلیس ۱۸، ۳۴۸، ۰۲۹ ۱۵۹، ۶۰۵ ۶ روسیه ۱۴، ۳۱۳، ۹۶۵ ۳۴۰، ۹۳۱ ۷ ترکیه ۱۲، ۹۸۴، ۹۵۳ ۹۰، ۸۰۸ ۸ آلمان ۱۲، ۵۱۴، ۵۲۷ ۱۲۰، ۷۱۰ ۹ ایتالیا ۱۲، ۱۳۴، ۴۵۱ ۱۵۱، ۲۹۶ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۶۷۲، ۹۰۶ ۹۶، ۵۹۶ بر مبنای آمار جهانی ورلدامتر، ایران هم با مجموع شش میلیون و ۸۳۵ هزار و ۲۲۱ مبتلا شدن و ۱۳۳ هزار و ۸۸۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر مبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تابحال در فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، پرو، بلژیک، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی هم بیشتر از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.
منبع:

5.0 / <5
891
1400/11/26
22:12:29
تگهای خبر: امداد , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین