معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

سبک زندگی جوان هلال احمری باید به مکتب شهید سلیمانی گره بخورد

سبک زندگی جوان هلال احمری باید به مکتب شهید سلیمانی گره بخورد

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی همان شخصیتی است که باید سبک زندگی جوان هلال احمری به آن گره بخورد که به مفهوم دفاع عملی از کرامت انسانی است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدعلی منیری روز یکشنبه در آیین افتتاحیه و رونمایی از پوستر دومین یادواره ملی و بین المللی رفیق خوشبخت ما در هلال احمر استان قزوین، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر از دو بعد به این جشنواره وارد شده که یک بعد آن به رسالت این جمعیت نسبت به مکتب سردار سلیمانی بر می گردد.
وی افزود: باید آن قسمتی از مکتب سلیمانی را که متناسب با زیست بوم جمعیت هلال احمر است تبیین کرده و در سطح جامعه هدف معرفی نماییم.
معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: باید این جلوه های ناب اخلاق، بشردوستی و کرامت انسانی را با بهره گیری از ظرفیت فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که ۱۹۲ کشور عضو تشکیلات آن هستند معرفی نماییم.
منیری همین طور با اعلان اینکه باید برای نشر این آرمان ها تلاش نماییم، اضافه کرد: ما هرچقدر در زندگی شهید سلیمانی عمیق تر می شویم می بینیم که این شهید والامقام، تمامی حرفها و شعارهای ما را در مقام عمل پیاده کرده اند.
وی اضافه کرد: آیا این خاطره یا نامه معروف سردار سلیمانی به فرزندشان که فرمود "طاقت دیدن سربریدن یک مرغ را ندارد و اگر سلاح به دست گرفته برای این است که رو به روی آدم کشان بایستد نه این که آدم بکشد" جلوه ای از توجه به کرامت انسانی نیست؟
منیزی اضافه کرد: جامعه هدفی که سردار سلیمانی به دنبال خدمت به آن بود همان جامعه هدفی است که ۱۹۲ کشور تحت آرم و نشان جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ برای آن تلاش می کنند بدین سبب ما احساس کردیم شهید سلیمانی همان شخصیتی است که ما باید سبک زندگی جوان هلال احمری را به آن گره بزنیم یعنی دفاع عملی از کرامت انسانی که به یاری خدا محقق شد.
این مسوول در ادامه با اشاره به برگزاری رخداد رفیق خوشبخت ما در هلال احمر، اظهار داشت: سال قبل ۴۳ هزار اثر به این جشنواره واصل شد و در یک پویش به نام چهلچراغ که به صورتی گره زدن جوانها با شهید سلیمانی بود ۶۱ هزار نفر شرکت کردند.
وی اضافه کرد: امیدواریم این قهرمان ملتی و امتی امسال نیز به ما یاری دهد تا در درجه اول خاصیت های برجسته ایشان به نام صدق و اخلاص را داشته باشیم و در گام بعد بتوانیم برایشان قدم برداریم.


منبع:

1400/11/27
19:53:36
5.0 / 5
805
تگهای خبر: هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین