تحقق مولدسازی چشم انداز برنامه های سال آتی در هلال احمر

تحقق مولدسازی چشم انداز برنامه های سال آتی در هلال احمر

دبیرکل جمعیت هلال احمر در جلسه با مدیران ستادی و استانی، چشم انداز برنامه های سال آینده جمعیت را برنامه محوری و همینطور حرکت در راه ایجاد و توسعه درآمدهای پایدار در هلال احمر با تشکیل کارگروه مولدسازی عنوان نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی در جلسه ویدئوکنفرانس با معاونین و مدیران ستادی و استانی ضمن ارزیابی آمادگی هلال احمر استان ها در دو ماه آینده، رئوس برنامه ها و فعالیتهای سال آتی هلال احمر را برشمرد.
سلیمانی بعد از شنیدن دیدگاه های مدیران عامل، از فعال کردن کارگروه مولدسازی در جمعیت هلال احمر به منظور کارآمدتر کردن طرح اطلاع داد.
وی همینطور بر ضرورت برنامه ریزی مبتنی بر فرایندها و راهبردهای گذشته در جهت درآمدزایی و حرکت به سمت استقلال منابع هلال احمر تصریح کرد و اضافه کرد: زمینه و بستر کسب و توسعه درآمدهای پایدار در هلال احمر فراوان است اما از این ظرفیت، استفاده مناسبی نشده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر همینطور از تشکیل ستاد سده در جمعیت استان ها با هدف عرضه و معرفی برنامه ها و پروژه های استانی هلال احمر در مراسم بزرگداشت صدسالگی هلال احمر اطلاع داد و اظهار داشت: ۲۰۲ پروژه استانی همچون ۵۹ پایگاه، پنج انبار امدادی، ۳۱ ساختمان اداری، سه مرکز درمانی و پنج آشیانه بالگرد، سال آینده و در صدسالگی هلال احمر تکمیل و افتتاح می شوند. همینطور ۶۵۰ خانه هلال هم آماده بهره برداری است که به شکل همزمان و سراسری راه اندازی می شوند؛ این خانه ها می توانند علاوه بر به کارگیری ظرفیت خیرین در کمک به نیازمندان، بازوی مدیریت بحران در حوادث طبیعی و غیرطبیعی باشند.
ارائه خدمات حمایتی به بیماران نیازمند
سلیمانی با اشاره به اینکه در حوزه عرضه خدمات حمایتی ۳۱۲ میلیارد تومان ردیف بودجه هلال احمر جهت کمک به بیماران نیازمند بوده است، اضافه کرد: ۱۴۲ میلیارد تومان از این بودجه طی ۶ مرحله به استانهای سراسر کشور اختصاص یافته و ابتدای اسفند ماه هم ۲۰ میلیارد تومان از همین ردیف به استان ها اختصاص می یابد.
وی همینطور در پاسخ به دغدغه مدیران عامل استانی درمورد روند طولانی انتخاب و انتصاب روسای شعب هلال احمر اظهار داشت: این معضل با تشکیل کمیسون انتصابات و همینطور تفویض اختیارات بیشتر به مدیران استانی قابل حل است.
لزوم ارتباط و تعامل مستمر با نمایندگان مجلس در سطوح استانی از دیگر محورهای مورد تاکید دبیرکل جمعیت در این نشست بود.
سلیمانی به لزوم آمادگی جمعیت برای حضور در تمام حوادث اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از لوازم آمادگی مستمر، تربیت نیروی انسانی کارامد، توانمند، آموزش دیده و با انگیزه برای آینده هلال احمر است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر استفاده از ظرفیت های درون و برون سازمانی برای اثربخشی و کارایی فعالیتهای هلال احمر، استفاده از ظرفیت و سرمایه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برای نیل به اهداف هلال احمر، توجه جدی به داوطلبان در همه سطوح همچون خیرین، موسسات خیریه، جوانان داوطلب، و... و فراهم کردن شرایط به کارگیری آنها، استعدادسنجی و استعدادیابی در بین جوانان و ایجاد هم افزایی در جهت تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب را از دیگر نکات حائز اهمیت در برنامه های پیش روی هلال احمر برشمرد.
مدیران عامل استانی هلال احمر در این نشست دیدگاه ها و تجربیات خویش را در زمینه توسعه درآمدهای پایدار هلال احمر، ناوگان امدادی هلال و نیروی انسانی عرضه کردند.منبع:

1400/11/29
22:39:11
5.0 / 5
931
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان آزمایشگاه رادین
آزمایشگاه رادین