اعلام آمادگی هلال احمر برای مشارکت در پروژه های انسان دوستانه بین المللی

اعلام آمادگی هلال احمر برای مشارکت در پروژه های انسان دوستانه بین المللی

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمردر دیدار با رییس فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر بر آمادگی این جمعیت برای مشارکت در پروژه های انسان دوستانه فدراسیون در قالب اهداف نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند روز دوشنبه در جریان سفر به مصر برای حضور در اجلاس اقدامات بشردوستانه منطقه منا، در شهر قاهره با « فراچسکو روکا» رییس فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر دیدار نمود و ضمن ابراز رضایت از استمرار همکاریهای این فدراسیون با جمعیت ملی ایران، از آمادگی هلال احمر کشورمان برای مشارکت در پروژه های انسان دوستانه فدراسیون در قالب اهداف نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر آگاهی داد.
وی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای مساعدت با لطمه دیدگان مخاصمه نظامی روسیه مقابل اوکراین آماده ارسال کمک های پزشکی و دارو، همین طور اعزام تیم های امدادی و درمانی و ایجاد بیمارستان های سریع استقرار (صحرایی) است.
کولیوند ضمن تاکید بر ماموریت های بین المللی هلال احمر ایران، رسیدگی به غیر ایرانیها در خاک کشورمان را مهم دانست و با اشاره به حضور بیش از پنج میلیون پناهجوی افغانستانی در ایران اظهار داشت: کمک به این مهاجرین برای حفظ زندگی و سلامت آنها توسط تیم های تخصصی جوانان و داوطلبان از اولویت های هلال احمر ایران است. خدمت رسانی به آنها محدود به تلقیح واکسن کرونا نمی گردد و در زمینه های دیگر مثل توزیع اقلام معیشتی ادامه دارد.
سال آینده شمسی(۱۴۰۱) یکصدمین سالروز تشکیل جمعیت ملی هلال احمر در ایران است. به همین مناسبت دکتر کولیوند از فرانچسکو روکا دعوت کرد جهت شرکت در جشن های یکصد سال داوطلبی به کشور ایران سفر کند.
در این دیدار فرانچسکو روکا ضمن استقبال از دعوت کولیوند برای سفر به ایران اظهار داشت: نه بعنوان رییس فدراسیون بین المللی و نه بعنوان رییس صلیب سرخ ایتالیا، بلکه بعنوان یک دوستدار ایران و مردم آن از سفر به این کشور استقبال می کنم.
وی همین طور از خدمات بزرگ هلال احمر ایران در پاسخگویی به بحران های داخلی و همین طور منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تشکر کرد و اظهار داشت: هلال احمر ایران از جمعیت های ملی قوی در فدراسیون است و به سبب این که پس از هر حادثه، سانحه یا بحران، اقدامات موثری در رفع مشکلات مردم انجام می دهد سبب بازگشت امید به زندگی خانوارهای لطمه دیده شده است.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از قدیمی ترین اعضای فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر در منطقه منا و عضو هیات حاکمه این فدراسیون استمنبع:

1400/12/11
21:49:35
5.0 / 5
743
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین