سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا:

برای سفرهای نوروزی به ثبت نام در هیچ سامانه ای نیاز نیست

برای سفرهای نوروزی به ثبت نام در هیچ سامانه ای نیاز نیست

به گزارش آزمایشگاه رادین سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره نحوه فعالیت سامانه ˮایران منˮ در زمینه کنترل ترددها و سفرهای نوروزی توضیح داد.دکتر عباس شیراوژن در گفتگو با ایسنا، درباره نحوه فعالیت سامانه «ایران من» برای رصد سفرهای نوروزی، اظهار داشت: اصلا اینطور نیست که قرار باشد مردم برای سفر، در سامانه یا سایتی ثبت نام کنند و نیازی به ثبت نام مردم وجود ندارد.

وی در عین حال تصریح کرد: مردم واکسیناسیون شان را سر موعد و زمان تعیین شده انجام دهند. در مورد سفرها هم به صورت سیستمی کد ملی که به پلاک خودرو متصل است، از راه دوربین ها استعلام می شود. اگر افراد واکسیناسیون شان را انجام داده باشند، هیچ مشکلی برای تردد ندارند. به این صورت که افراد یا دز سوم شان را تزریق کرده باشند یا از تزریق دز دوم شان بیشتر از سه ماه یا ۱۰۰ روز نگذشته باشد و فاصله تزریق دز دوم کمتر از ۱۰۰ روز با زمان انجام تردد و سفر باشد.

شیراوژن افزود: در عین حال امروز امکان دیگری هم فراهم گردید که البته باید قطعی و ابلاغ شود، در خصوص این که اگر افراد تست منفی PCR هم طی ۷۲ ساعت پیش از انجام سفر داشتند، مشکلی برای تردد نداشته باشند.

وی تصریح کرد: اصلا نیاز نیست که مردم در سامانه یا سایتی ثبت نام کنند.

شیراوژن اظهار داشت: ازاین رو افراد یا باید سه دز واکسن تزریق کرده باشند یا این که فاصله زمانی تزریق دز دوم شان با زمان مسافرت، کمتر از سه ماه یا ۱۰۰ روز باشد.

گفتنی است؛ پیش از این دکتر علیرضا زالی - فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در استان تهران «از اجبار ثبت پلاک مسافران نوروزی در سامانه ایران من» اطلاع داده بود که این خبر از جانب سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا رد شد.
1400/12/14
22:18:20
5.0 / 5
808
تگهای خبر: ثبت نام , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین