توافق با سازمان جهانی بهداشت در زمینه انتقال واکسن ساخت ایران به کشورهای درخواست کننده

توافق با سازمان جهانی بهداشت در زمینه انتقال واکسن ساخت ایران به کشورهای درخواست کننده

رئیس جمعیت هلال احمر از توافق با سازمان جهانی بهداشت در زمینه انتقال واکسن ساخت ایران به کشورهای درخواست کننده اطلاع داد و اظهار داشت: هلال احمر آمادگی دارد با هماهنگی دولت و وزارت بهداشت، واکسن ساخت ایران را در اختیار کشورهایی که به این واکسن نیاز دارند، قرار دهد.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیرحسین کولیوند در حاشیه اجلاس رهبران جمعیت های ملی منطقه منا با دکتر احمد سلیم المنظری، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در شهر قاهره مصر با اشاره به اقدامات شاخص این جمعیت بعنوان معین دولت و در کمک به وزارت بهداشت در زمینه بیماری کرونا اضافه کرد: در پیک پنجم کرونا در ابران که موج همه گیری شدیدتر بود، بخشی از تمرکز جمعیت هلال احمر بر شناسایی و بیماریابی و همینطور قرنطینه و کنترل مرزهای ورودی به کشور بوده است.

وی افزود: بیماران نیازمندی که از بیمارستان مرخص می شدند هم وسایل و تجهیزات مورد نیاز خود همچون کپسول اکسیژن را از بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر دریافت می کردند.

کولیوند در ادامه بر آمادگی جمعیت هلال احمر ایران برای همکاری با سازمان بهداشت جهانی در زمینه های مختلف همچون مبحث کرونا و مهاجرانتاکید کرد.

المنظری مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی هم با اشاره به دیداری که از مرکز مانیتورینگ سازمان اورژانس کشور ایران داشته، ابراز امیدواری کرد که این تجارب به کشورهای نیازمند منتقل شود.

المنظری با عنایت به گذراندن مراحل پایانی تاییدیه واکسن کووبرکت از جانب سازمان بهداشت جهانی، اعلام نمود: در صورت دریافت تاییدیه نهایی واکسن تولید ایران، این سازمان می تواند مراحل انتقال آنرا به کشورهایی که به واکسن نیاز دارند، انجام دهد.

1400/12/17
10:57:09
5.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین