این افراد در مقابل ویروس کرونا ایمنی ۲۰۰۰ درصدی دارند

این افراد در مقابل ویروس کرونا ایمنی ۲۰۰۰ درصدی دارند

آزمایشگاه رادین: خراسان رضوی پژوهشگران معتقدند گروهی از افراد در مقابل بیماری کرونا ایمنی فوق العاده به دست می آورند.به نقل از سایکولوژی نیوز، کسانی که بطور کامل واکسینه و به عفونت جدید کووید مبتلا شده اند، با ایمنی فوق العاده مواجه می شوند.

به گفته پژوهشگران دانشگاه اورگن ایالات متحده کسانی که واکسینه شده و به عفونت کروناویروس مبتلا شده اند، بیشترین محافظت را در مقابل این بیماری دارند.

برای این مطالعه گروهی از افراد واکسینه شده که یک عفونت پیشرفت کننده داشتند، با گروه دیگری از افراد واکسینه شده که هیچ گاه به کووید مبتلا نبودند، مقایسه شدند.

آنان دریافتند آنتی بادی های افرادی که مبتلا به عفونت های پیشرفت کننده بودند در مقایسه با گروه دیگر ۲۰۰۰ درصد افزایش داشتند.

دکتر فیکادو تافس، یکی از پژوهشگران این تحقیق، اظهار داشت: افزایش قابل توجهی تا ۱۰۰۰ و گاهی اوقات تا ۲۰۰۰ درصد مشاهده شد؛ بدین سبب ایمنی واقعا بالاست.

این حدودا ایمنی فوق العاده است؛ با این وجود پژوهشگران هشدار می دهند افراد نباید اهتمام کنند به ویروس کرونا مبتلا شوند برای اینکه خطر مبتلاشدن به بیماری شدید وجود دارد.

پروفسور مونیکا گاندی، متخصص بیماریهای عفونی، اظهار نمود: این یکی از نخستین مواردی است که نشان میدهد یک عفونت پیشرفت کننده بعد از واکسیناسیون ایمنی قوی تری نسبت به عفونت قبلی یا واکسیناسیون به تنهایی به وجود می آورد.

نتایج چندین مطالعه نشان داده کسانی که مبتلا به کووید بوده و یک دوز واکسن کووید را دریافت کرده اند، از عفونت مجدد بسیار محافظت می شوند.

سویه امیکرون مسری تر از دلتا و سایر انواع کووید است؛ بدین سبب این یافته ها برای افراد واکسینه شده اطمینان بخش است.

با این حال کسانی که بطور کامل واکسینه شده اند، می توانند با امیکرون آلوده شوند اما بیشتر آنان یا بدون علامت هستند یا علایم خفیفی را تجربه می کنند.

دکتر تافس اضافه کرد: ویروس در زندگی ما حضور دارد؛ بدین سبب اگر در معرض ویروس قرار بگیرید، این پاسخ ایمنی اعجاب انگیز را مشاهده خواهید کرد. این نشان دهنده پاسخ ایمنی ما به دوز تقویت کننده است.

کارشناسان تصور می کنند سیستم ایمنی همیشه یاد می گیرد، وقتی در مقابل ویروس یا واکسن قرار گیرد، برای مبارزه بهتر با سویه های مختلف کووید آماده می شود.

پروفسور شین کروتی، ویروس شناس در موسسه ایمونولوژی لا جولا، اظهار داشت: اگر حداقل یک دوز واکسن دریافت کنید، بهترین مصونیت را نسبت به سایرین خواهید داشت. شما در مقابل امیکرون و هر گونه ای که شناسایی شده است، ایمنی شگفت انگیزی خواهید داشت.

منبع:

1400/12/18
14:13:23
5.0 / 5
833
تگهای خبر: بیماری , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین