فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ:

پیشنهاد توسعه خدمات درمان اضطراری هلال احمر ایران در سوانح بین المللی

پیشنهاد توسعه خدمات درمان اضطراری هلال احمر ایران در سوانح بین المللی

آزمایشگاه رادین: فدراسیون بین المللی صلیب سرخ به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرد با توسعه واحد پاسخ اضطراری بهداشت و درمان از کلینیک اضطراری به بیمارستان اضطراری، آماده شرکت در سوانح بین المللی با ظرفیت بیش از گذشته باشد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، افشین علیخانی مدیر کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: جمعیت های ملی در کشورهای مسلمان نشان ماه سرخ و دیگر کشورها از علامت صلیب سرخ استفاده می نمایند و الان جمعیت ملی کشورمان تنها جمعیت هلال احمر در دنیا است که واحد پاسخ اضطراری بهداشت و درمان در سوانح دارد.
وی افزود: حالا دفتر منطقه منا در فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر بر طبق ارزیابی های صورت گرفته از عملکرد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد کرده است که این جمعیت برای توسعه همکاری در پاسخ به عملیات های بین المللی، سطح خدمات خودرا علاوه بر تاسیس کلینیک اضطراری به بیمارستان اضطراری ارتقا دهد.
علیخانی توضیح داد: واحد بهداشت و درمان پاسخ اضطراری هلال احمر ایران در کنار برخی از جمعیت های صلیب سرخ در دنیا از اندک شرکای باتجربه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ است که در ماموریت های بین المللی شرکت می کند. این واحد تا حالا خدمات خودرا در سوانح کشورهای مختلف در قالب ایجاد کلینیک های درمان اضطراری انجام می داد اما حالا فدراسیون صلیب سرخ اعلام آمادگی کرد که مشتاق حمایت لازم برای توسعه این خدمات تا سطح بیمارستان است.
مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر اشاره کرد: این جمعیت از زیرساخت های لازم همچون تجربه کافی، نیروی انسانی آموزش دیده، برگزاری آموزش های متناسب و لجستیک مورد نیاز در ارائه خدمات بهداشت و درمان اضطراری بهره مند است و این مساله هلال احمر ایران را در جایگاه ممتازی نسبت به خیلی از جمعیت های ملی در دنیا قرار داده است.


منبع:

1400/12/22
22:44:42
5.0 / 5
736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین