كولیوند:

اولویت هلال احمر امدادرسانی به محرومان است

اولویت هلال احمر امدادرسانی به محرومان است

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اولویت اصلی هلال احمر، امدادرسانی به محرومان و مستضعفان است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) که با حضور سیدمرتضی بختیاری برگزار شد ضمن اشاره به تلاش ها در جهت محرومیت زدایی در کشور اظهار داشت: دو مجموعه ای که می توانند با هم افزایی کمک بسزایی به رفع مشکلات قشر محروم کنند، هلال احمر و کمیته امداد هستند. در این حوزه دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تاکیدهای بسیاری داشته و حمایت های خوبی را انجام داده اند.
وی اضافه کرد: نتیجه یکی از همکاری ها در هفته های اخیر طرح یاس بود که ذیل این طرح موفق به پوشش ۱۲ هزار نفر شده ایم و توانمندسازی و آموزش با همکاری کمیته امداد به خوبی انجام شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: یکی دیگر از زمینه های همکاری هلال احمر و کمیته امداد بر مبنای تفاهمنامه همکاری در زمینه ساماندهی ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور است که تابحال اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داده و می تواند گام بزرگی در راه محرومیت زدایی در کشور باشد. امروز اولویت اصلی هلال احمر امدادرسانی به محرومان و مستضعفان است.
کولیوند افزود: توسعه آموزش همگانی یکی از بسترهای دیگری است که طبق تفاهمنامه با کمیته امداد باید توسعه یابد چونکه می تواند بسترساز رفع نیازها به صورت پایدار در خیلی از زمینه ها باشد.
وی اظهارداشت: مردم مناطق محروم ایران، بسیار نجیب و با اصالت هستند و همواره در عرصه های مختلف در کنار نظام و دولت ایستاده و لزوم دارد تا ما هم در کنار این مردم باشیم و نیازهای آنها را در همه عرصه ها برطرف نماییم. امضای تفاهم با کمیته امداد امام خمینی (ره) این مسیر را هموار می کند تا خدمات بهتری به مردمان نیازمند عرضه شود.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به لزوم هم افزایی در کشور اظهار داشت: کمیته امداد در سالهای اخیر خدمات بسیار خوبی به مردم عرضه کرده است و عملکرد بسیار موفقی داشته و امید است به واسطه امضای این تفاهمنامه هر روز بتوانیم نسبت به گذشته خدمات بیشتری به مردم عرضه دهیم.
حمایت از ۷۰۰ هزار دانش آموز و هزاران دانشجو و نخبه در دستور کار کمیته امداد
در این مراسم سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اشاره به فرا رسیدن هفته نیکوکاری، اظهار داشت: امضای تفاهم همکاری با جمعیت هلال احمر می تواند کمک نماید تا خیلی از مشکلات به راحتی برطرف شود و مشخصا منشا خیر و برکت خواهد بود.
وی اضافه کرد: در همین راستا پشتیبانی از ۷۰۰ هزار دانش آموز و هزاران دانشجو و نخبه در دستور کار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته است. این اقدام با قدرت هم ادامه می یابد و مشخصا همکاری با جمعیت هلال احمر می تواند مثمرثمر باشد و در ادامه هم پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار و کم برخوردار توسعه می یابد تا محرومیت زدایی با سرعت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: کشور ما سالانه متاثر از حوادث مختلف است که ساماندهی و کمک به متاثرین از حوادث و سوانح امر مهمی است که باید به آن توجه گردد و در همین زمینه جمعیت هلال احمر و کمیته امداد می توانند همکاری خوبی داشته باشند و به صدمه دیدگان از سوانح و حوادث یاری رسانی کنند.
بختیاری افزود: در این راه کمیته امداد و جمعیت هلال احمر می توانند از ظرفیت های یکدیگر بهره برده و به مشکلات با سرعت بیشتری رسیدگی کنند.منبع:

1400/12/25
21:59:57
5.0 / 5
797
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین