رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر:

هموطنان در صورت بروز حادثه با ۱۱۲ تماس بگیرند

هموطنان در صورت بروز حادثه با ۱۱۲ تماس بگیرند

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به استقرار 1400 پایگاه عملیاتی امداد و نجات اظهار داشت: هموطنان در صورت بروز حوادث می توانند با شماره 112 ندای امداد تماس بگیرند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مهدی ولی پور امروز پنجشنبه ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۰ اظهار داشت: در امتداد جلساتی که با محوریت ستاد هماهنگی خدمات سفر در زمینه امداد و نجات برگزار شد، ۱۴۰۰ پایگاه، پست موقت، سیار و مراکز عملیاتی امداد و نجات و ۳۱۳ پست ایمنی و سلامت در مبادی ورودی شهرها راه اندازی شده که در سطح کشور با محوریت ایمنی، سلامت و سفارش های بهداشتی و با هدف کاهش حوادث و سوانح احتمالی به مردم خدمات ارائه می کنند.
وی اضافه کرد: حدود ۲۰ هزار نفر از همکاران و داوطلبان در سراسر کشور آماده ارائه خدمات هستند همین طور سه هزار خودرو امداد و ۱۹ فروند بالگرد برای حوادث احتمالی در سطح کشور آماده امداد هستند.
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اشاره کرد: همه ماموریت های سازمان امداد و نجات هلال احمر در حوادث جاده ای و ترافیکی روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۵۱ مورد بوده که نسبت به سال قبل رشد ۲۴ درصدی داشته است.
وی افزود: همین طور در این روز (چهارشنبه) ۲۵ نفر مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند که نسبت به سال قبل ۶۷ درصد رشد داشته است.
ولی پور افزود: ۱۴ نفر خدمات امداد سرپایی و ۱۲ مورد عملیات نجات فنی و ۱۰ نفر رهاسازی مصدوم را در روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ داشتیم و بیشترین امداد و نجات جاده ای مربوط به استان اصفهان با پنج مورد و کرمان با چهار مورد بوده است.


1400/12/29
12:45:41
5.0 / 5
780
تگهای خبر: امداد , بهداشت , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین