ماسک تان را زیر چانه نگذارید

ماسک تان را زیر چانه نگذارید

استفاده از ماسک یکی از با اهمیت ترین راه های پیش گیری از مبتلاشدن به کروناست اما گاهی اوقات شاهدیم که افراد در زمان خوردن و آشامیدن یا صحبت کردن و... ماسک را زیر چانه خود قرار می دهند در صورتیکه این اقدام اشتباه است.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مرکز پیشگیری و کنترل بیماریهای آمریکا (سی دی سی) با انتشار یک ویدئو به افراد تذکر داده ماسک را زیر چانه یا روی پیشانی خود قرار ندهند چون این کار علاوه براین که مانع گسترش ویروس نمی گردد بلکه برای پوشنده ماسک هم خطرناکست.

گاهی افراد هنگام خوردن یا آشامیدن یا خصوصاً وقتی در هوای گرم یا هنگام ورزش نیاز به نفس تازه کردن دارند، ماسک خودرا برمی دارند. باید توجه کرد که هدف اصلی از پوشیدن ماسک این است که اگر احتمالاً شما ناقل بدون علامت ویروس باشید، آنرا به دیگران سرایت ندهید. بر این اساس دست زدن به ماسک بطورمثال برای جابه جا کردن آن می تواند ماسک را آلوده کند و یا دست شما آلوده شود.

در عین حال سطح پوست صورت بطور بالقوه می تواند آلوده باشد و تماس ماسک با چانه یا پیشانی می تواند ماسک را آلوده کند. بر این اساس برای برداشتن ماسک ابتدا دست خودرا با آب و صابون بشوید یا با محلول های یا ژل الکلی ضدعفونی کنید. سپس ماسک را از قسمت بند آن بردارید و دقت کنید که دست شما سطح ماسک را لمس نکند. بعد هم ماسک را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

بنابر اعلام سامانه آموزش آنلاین سازمان نظام پزشکی، قبل از پوشیدن مجدد ماسک، باردیگر دست خودرا تمیز کنید سپس قسمت بند آنرا بردارید و بپوشید.
5.0 / <5
966
1401/01/02
18:51:37
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , پزشكی
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین